Menu

Yuvarlak yüze kısa ve güzel saç modelleri

İmaj değişikliği yapmak isteyen kadınlar genellikle saçlarının hemen kıs kestirmeyi düşünürler. Kısa saç modelleri kadınları güzel gösterir ancak her yüze değişik kısa saç modelleri önerilir. Çünkü her kısa saç modeli her kadını güzel göstermemektedir. Hayranlık duyduğunuz bir saç modeli sizin yüzünüze gitmeyebilir. Saç uzmanları da bu düşüncede oldukları için her yüze göre değişik yuvarlak yüze kısa saç modelleri tavsiye ederler.

Yuvarlak yüze nasıl saç modeli

Yuvarlak yüzler için saç modeli tavsiyeleri saçın uzunluğuyla veya kısalığıyla ilgili değildir. Bu tür yüzler için saç modeli saçın sitiliyle ilgilidir. Yuvarlak yüz hatları olan kadınlar hem uzun saçlarla, hem de kısa saçlarla doğru modeli bulabilirlerse çok güzel görünebilmektedirler. Kısa saç modelinin çok yakıştığı yuvarlak yüze kısa saç modeli, yuvarlak yüzlü bayanların diğer yüz tiplerine göre daha dengeli ve daha yumuşak görünmesi ve estetik bir görüntüye sahip olması nedeniyle yuvarlak yüze kısa saç modelleri de çok iyi gitmektedir. Eğer yuvarlak bir yüzün sahibiyseniz çeneniz ve elmacık kemiklerinizin bölgesinde daha geniş bir görünüm vardır. Bu görüntüyü dengelemek amacıyla saçların üst tarafının daha hacimli görünmesini sağlamalısınız. Yüze uzunluk yansıtan modeller, kısa kesilen fakat saçın üst kısmının hacimli olduğu katlı kesimlerle, düz ve dalgalı saçların, elmacık kemiklerine paralel olarak yansıyan kısa kesimli saçların tercih edilmesi avantajlı olacaktır. Eğer saçlarınız düz ise ve yüzünüz de yuvarlak ise ensenizin biraz altında kalacak şekilde kesilen ve üst kesimlerin daha kabarık olduğu bir saç modeli sizi çok şık gösterecektir. Eğer saçlarınız dalgalı ise yuvarlak yüze kısa saç modelleri arasında omuzlara dökülen saç modelleri tercih edilmelidir. Eğer yüzünüz yuvarlak ise çok kısa saç modelleri ise size uygun olmayacaktır.

bayan-yuvarlak-yuze-kisa-sac-modelleri en-guzel-yuvarlak-yuze-kisa-sac-modellerifarkli-yuvarlak-yuze-kisa-sac-modelleri guzel-yuvarlak-yuze-kisa-sac-modelleri

WEST HOLLYWOOD, CA - JANUARY 14:  Actress Emily Browning arrives to the W Magazine Golden Globe Awards party on January 14, 2011 in West Hollywood, California.  (Photo by Alberto E. Rodriguez/Getty Images)

yeni-yuvarlak-yuze-kisa-sac-modelleri yuvarlak-yuze-kisa-sac-modelleri-facebook yuvarlak-yuze-kisa-sac-modelleri-resimli yuvarlak-yuze-kisa-sac-modelleri-tumblr yuvarlak-yuze-kisa-sac-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain