Menu

Yusufçuk kolye modelleri ve çeşitleri

Yusufçuk kolye modelleri, piyasa da, kuyumcu ve gümüşçüler de, çok satılan modeller arasında gelmektedir. Bu kolyenin neden tercih edildiğine gelince yusufçuk kolyesinde ki, yusufçuk kuşunun bir anlamı olmasıdır. Yusufçuk kuşunun derin anlamlarını kısaca sıralarsak;

Aşktaki bağlılığı,

Asla aşkından vazgeçmeyeceğini,

Yusufçuk kuşunun sadakatiyle bağlı kalacağını,

Gerekirse aşkı uğruna kendine ateşe atacağını,

Simgelemektedir. Yusufçuk kolye modellerinin satılmasında ki ve sevgililerin birbirine yusufçuk kuşu olan bir kolye ucu hediye etmesinde ki, derin anlamlar yukarıda saydıklarımızdır. Yusufçuk kolye modellerinin taşlı ve taşsız modelleri de, piyasa da, satılmaktadır. Altın ve gümüşü bulunmaktadır.

Yusufçuk kuşu sadakatin sembolüdür

Yusufçuk kuşu, tek eşliliğin, sadakatin sembolü olduğu için evli çiftler veya sevgililer birbirlerine yusufçuk kolye ucu hediye etmektedirler. Yusufçuk kolye modelleri’ nin, çok satılmasında ki, derin mana sadakat ile doğru orantılıdır. Yusufçuk kuşu erkek cinsi, dişi ile birleştikten sonra doğası gereği ölüyor.

Dişi yusufçuk ise erkeğin kafası ile beslenerek hayatta kalıyor. Yusufçuk kuşu öleceğini bile bile dişisinden vazgeçmiyor. Erkelerin kadınlara hediye ettiği yusufçuk kolye modellerinden hediye etmelerinin sebebi bu hikayedir. Her kadın kendisine yusufçuk ucu olan bir kolye hediye edilmesini arzular. Kendi yusufçuğunu bulmak ister. Yusufçuk kuşu simgesi sadece kolye olarak değil, broş olarak ta, karşımıza çok naif modellerde çıkmaktadır. Yusufçuk uçlu kolyeler takı ve aksesuarcılar da, renk seçenekleriyle de, satılmaktadır.

bayan-yusufcuk-kolye-modelleri farkli-yusufcuk-kolye-modelleri guzel-yusufcuk-kolye-modelleri kadin-yusufcuk-kolye-modelleri yusufcuk-kolye-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain