Menu

Tost saç modelleri yapılışları ve örnekleri

Tarzıyla fark yaratmak isteyen bayanların son dönemlerde sıklıkla uyguladıkları ve son birkaç yıldır saç modasına damgasını vuran tost saç modelleri kabarık saç modellerini sevenler için en ideal seçeneklerden birisidir. Özellikle ince telli saçlara apayrı bir güzellik katan bu model, saçların her tarafına uygulanabileceği gibi; belirli bölgeler üzerinde de tatbik edilebilmektedir.

Geçmişten gelen güzellik

Yaşı biraz büyük olanların kesinlikle hatırlayacağı, yaşı küçük olanlarınsa geçmiş dönem dizi ve filmlerinde gördüğü şekilde tost saçlar bilhassa 70’li ve 80’li yıllarda “hippie” dediğimiz rock müzik dinleyicileri arasında son derece popülerdi. 90’lı yılların değişen moda anlayışlarıyla birlikte eski popülaritesini yitirmeye başlayan tost saç modelleri günümüzde adeta ikinci altın çağını yaşamaktadır. Tost saçların günümüz saç modasında birdenbire böylesine yükselişe geçmesinde müzik yıldızı olmalarının yanı sıra hepsi birer moda ikonu olan lady ga ga ve katy perry gibi isimlerin payı da elbette yadsınamaz. Peki, evde kendi imkanlarımızla bu modelleri uygulamak mümkün müdür? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Tost saçların yapımı

Son derece alımlı ve estetik tost saç modelleri kolay denilebilecek yöntemlerle evlerde yapılabilmektedir; ancak öncelikle şunun belirtelim, saçlarınız eğer fazlasıyla kuru ve yıpranmışsa şimdilik bu modeli uygulamamanızı tavsiye ederiz. Tost saçları yapabilmek için:

Saçlarınızın düz olması gerekmektedir. Saçlarınız kabarıksa öncelikli olarak saçlarınızı düzleştirici vasıtasıyla düz bir hale getirin.

Düzleştirdiğiniz saçları tutamlara ayırın ve daha önceden ısıtmış olduğunuz tost makinesine yerleştirin.

10 ila 15 saniye kadar beklediğinizde saçlarınız gerekli şekli alacaktır; aynı işlem tutamın orta, uç ve tepe kısmına uygulanmalıdır.

Zevkinize göre saçlarınızın dilediğiniz bölgelerinde bu işlemi yapabilirsiniz; tost işlemi bittikten sonra saçlarınızın sabitlenmesi için saç spreyi kullanabilirsiniz.

bayan-tost-sac-modelleri-yapilislari degisik-tost-sac-modelleri-yapilislari en-guzel-tost-sac-modelleri-yapilislari farkli-tost-sac-modelleri-yapilislari guzel-tost-sac-modelleri-yapilislari kadin-tost-sac-modelleri-yapilislari tost-sac-modelleri-yapilislari-facebook tost-sac-modelleri-yapilislari-resimli tost-sac-modelleri-yapilislari

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain