Menu

Tığ ile örülen çiçek örnekleri

Oldukça basit bir şekilde yapılan tığ ile çiçek yapılışı tüm hanımlar tarafından hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Örgü ve dantel modellerinin üzerine aksesuar olarak kullanılan bu çiçek modelleri istenen her renkte ve istenen her iplik ile yapılabilmektedir. Ayrı ayrı yapılan ve isteğe göre sonrada birleştirilen bu çiçekler örgülere daha farklı bir hava katmaktadır. Her zaman için çok farklı modellerde ve desenlerde yapılabilecek olan tığ işi çiçek modellerinde daha çok gül ve lale motifleri tercih edilmektedir. Kalın ipler ile yapılacağı gibi aynı zamanda ince ipler ile de yapılabilmektedir.

Masa örtüleri, fiskos ve sehpa örtülerine daha farklı tarzlar yaratmak adına kullanılan tığ işi çiçekler aynı zamanda tek başına da kullanılmaktadır.

Tığ ile çiçek yapılışı resimli anlatımlar ile ve videolu anlatımlar ile öğrenilmekte ve bu işlemler oldukça başarılı çiçek modellerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Hazır olan çiçek modelleri kullanıldığı gibi aynı zamanda kişilere özgü olan özgün modeller ile de çiçekler örülebilmektedir.

Tığ ile yapılan bu çiçek motifleri tek başlarına da kullanılmaktadır. Yan yana birleştirilerek uzun masa örtüleri de oldukça beğenilen modeller arsında olmaktadır.

El emeği göz nuru tığ işleri

El mahareti isteyen bu modeller için öncelikle ip ve tığ numarası seçmek gerekmektedir. Çünkü yapılacak olan çiçek modellerini ip ve tığ belirleyecektir. Tığ ile çiçek yapılışı ise sonrasından belirlenecek olan modeller üzerinden yapılacaktır.

degisik-tig-ile-orulen-cicek-ornekleri en-guzel-tig-ile-orulen-cicek-ornekleri farkli-tig-ile-orulen-cicek-ornekleri guzel-tig-ile-orulen-cicek-ornekleri harika-tig-ile-orulen-cicek-ornekleri kolay-tig-ile-orulen-cicek-ornekleri tig-ile-orulen-cicek-ornekleri-facebook tig-ile-orulen-cicek-ornekleri-resimli tig-ile-orulen-cicek-ornekleri-tumblr tig-ile-orulen-cicek-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain