Menu

Tesettürlü kadınlar için denizde giyilebilecek mayo modelleri

Sıcak yaz günlerinde, herkes denize girerken tesettürlü bayanlar fazlasıyla sıkıntı yaşarlardı. Ellerinde imkanlarının yettiğince tesettür kurallarına uygun kıyafetlerle, utana sıkıla denize girmeye çalışırlarken, tüm gözler kendilerine dönerdi. Modanın gelişmesi, tesettür modasına hizmet eden firmalarının atağı ile beraber haşemalar üretilmeye başladı. Şimdi piyasa da, dilediğiniz model de, tesettür mayo modellerinden bulabiliyorsunuz.

Tesettür mayosu nasıl olmalı?

Kapalı bayanlar için üretilen haşemalar, o kadar farklı model ve renklerde ki, hanımlar tercih yaparken oldukça zorlanıyorlar. Tesettür mayo modelleri arasından seçim yaparken de, dikkat etmemiz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Kısaca sıralarsak;

Hatları belli etmemeli,

Sudan çıkınca üste yapışmamalı,

Hijyen için naylon veya polyester kumaştan olmamalı,

Çok göz alıcı renkler de, olmamalı,

Tesettür mayo modelleri, çok seçeneklerle karşımıza çıksa da, tesettürün getirdiği şartların pek dışına çıkılmamalı. Vücuda yapışmaması gerekmektedir. Tüm vücudu kapattığı için kumaşının naylon ve polyester karışımı olmamasına özen gösterin. Bu kumaşlar daha canlı ve parlak göründüğü için hanımların hoşuna gitse de, sağlığımızı tehdit edebilir.

Yüzerken saçımızın açılmaması için eşarp içine başı saran bonelerden kullanmaya dikkat etmelisiniz. Havuzdan ya da denizden çıktıktan sonra mayonuzu bol su ile yıkayıp renginin solmaması için gölge de, kurutmaya özen gösterin. Bazı tesettür mayolarını hanımlar yürüyüşte de, kullanmaktadırlar. Renk seçimi yaparken abartıya kaçmadan, çok renkli, dikkat çekici olmaması konusunda, titiz davranmalısınız.

farkli-tesetturlu-kadinlar-icin-mayo-modelleri moda-tesetturlu-kadinlar-icin-mayo-modelleri tesetturlu-kadinlar-icin-mayo-modelleri-facebook tesetturlu-kadinlar-icin-mayo-modelleri yeni-tesetturlu-kadinlar-icin-mayo-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain