Menu

Tahta kaşıktan evde kolay kukla yapımı

Kukla yapımı arasında görülen türlerden biri de temel malzemesi kaşık olmak üzere yapılan tahta kaşık kuklasıdır. Tahta kaşık kukla yapımı içim en gerekli temel malzememiz mutfakta sıkça kullanılan tahta kaşıktır. Tahta kaşık ile yapılan kukla diğer kukla türlerine göre daha basit bir şekilde yapılabilmektedir.

Bunun için temel malzemeler:

  • Tahta kaşık gövde
  • Orlon veya kalın yün
  • Sulu boya veya keçeli kalem
  • Elbise için bez veya keçe
  • Tel veya pipo temizleme çubuğu

Temel kukla yapma adımlarını izleyerek ve bunu hayal gücünüz ile birleştirerek değişik ve bir birinden güzel tahta kaşık kukla yapımı oluşturmak mümkündür.

Gerçekçi kuklalar: kukla yapımında tüm bu malzemeler ile ortaya belli başlı bir kukla çıkacaktır. Tahta kaşıktan kukla yapımı için yüz bölgesinde ufak dokunuşlar yapmak oldukça basit bir uygulamadır. Küçük ipler sayesinde kırmızı gülen veya somurtan bir ağız yapıştırabilirsiniz. Dış çöplerinin uçlarını keserek burun görünümü verecek tahta parçacıklarını kaşığın yuvarlak kısmının en ortasına yaptırabilirsiniz. Son olarak beyaz veya siyah yün iplerden küçük parçalar keserek gözler inşa edebilirsiniz. Böylelikle gerçeğe yakın bir kukla yapmış olacaksınız. Kollar ve bacaklardan bağlanan ipler yoluyla kuklanızı hareket ettirebilir dilerseniz aksesuar olarak asada bilirsiniz. Tercih sizin beğeninize veya kullanışınıza bağlı olarak değişmekte ve şekillenmektedir.

basit-tahta-kasiktan-evde-kukla-yapimi en-guzel-tahta-kasiktan-evde-kukla-yapimi farkli-tahta-kasiktan-evde-kukla-yapimi guzel-tahta-kasiktan-evde-kukla-yapimi kolay-tahta-kasiktan-evde-kukla-yapimi tahta-kasiktan-evde-kukla-yapimi-facebook tahta-kasiktan-evde-kukla-yapimi-resimli tahta-kasiktan-evde-kukla-yapimi-tumblr tahta-kasiktan-evde-kukla-yapimi yeni-tahta-kasiktan-evde-kukla-yapimi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain