Menu

Sezaryen doğum sonrası yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler

Sezaryen doğum sonrası yapılması gerekenler aslında sağlıklı her insanın uyması gereken koşullardan çok da farklı değildir. Siz de bu konulara uyarak çok daha kaliteli yaşayan bir genç anne olabilirsiniz.

Sezaryen doğum yaptım ya sonrası ?

Bebeğinizi istediğiniz her zaman emzirme şansına sahipsiniz. Bebeğiniz sezaryen doğdu diye sütün gelmez diyenlere kesinlikle aldırış etmeyin. Bu tamamen bir şehir efsanesidir. Emzirme bebek ve anne sağlığının en önemli konularından bir tanesidir.

Dikiş durumunuza göre 3 gün dikişli bölgelerinize su değdirmemeye çalışın. Bu konuda doktorunuz size en doğru zaman aralığını belirtecektir.

Dinlenmeye çalışın. Elbette yaşadığınız heyecanlı süreç bir süre uykularınızı almanıza engel olabilir. Mümkün olduğu kadar uyumaya özen gösterin.

Her gün yaklaşık yarım saat yürüyüş yapmaya çalışmalısınız. Vücudunuzun eski haline dönmesi için yapabileceğiniz en iyi şeylerden bir tanesi hareket etmektedir. Ne kadar hareketsiz kalırsanız o kadar uzun süre hamilelik psikolojisinden çıkmakta zorluk çekersiniz.

Düzenli ve sağlıklı beslenmek sizin ve bebeğinizin sağlığı için çok önemlidir. Meme bakımı konusunda dikkatli olmanız önerilmektedir.

Cinsel ilişkiye girmek için acele etmeyin. Doğru zaman aralığı 4 ila 6 hafta sonrasındadır.

Olası kokulu akıntı, aşırı kanama gibi durumlarda doktorunuza danışmalısınız. Kanama elbette sezaryan doğumlarda oldukça normal bir süreçtir. Fakat aşırı durumlarda önlem alınması gerekebilir.

Hastaneden size verilen ilaçları dikkatli bir şekilde kullanmalısınız. Bu ilaçlar sayesinde vücudunuz çok daha kolay bir şekilde toparlanacaktır.

Sezaryen doğum sonrası yapılması gerekenler başlığı altında topladığımız bu maddeler genç annelere oldukça yardımcı olacaktır. Birçok kişi doğru şekilde yönlendirilmediği için sezaryen doğum sonrası yapılması gerekenler konusunda bilgi sahibi değil. Siz de bu tarz konulara uyarak çok daha detaylı ve kaliteli bir şekilde bu süreci atlatma şansına sahipsiniz. Sitemizde yer alan diğer konular ile birlikte hamilelik süreçleri ile ilgili çok daha kolay bir şekilde atlatmak ve detaylı bilgi edinmek fırsatına sahipsiniz. Yazılarımızı ve yeni konularımızı takipte kalmak size çok iyi gelecek.

sezaryen-sonrasi-yapilmasi-gerekenler

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain