Menu

Sevimli ve şirin bebek bornoz modelleri

Anne adaylarının doğum öncesi bebeklerine alışveriş yaparken mutlaka aldıkları takımlardan birisi de, bebek bornoz modelleri’dir. Yeni doğan bebekler, göbekleri düştükten sonra her gün yıkanırlar, bu yüzden bebeklerin bornoz takımı olması gerekir. Bebek bornoz modelleri, firmaların üretimleri doğrultusun da, farklı modellerdedir.

Bebekler yıkandıktan sonra masaj ile rahatlarlar. Genellikle bebek bornoz takımların da, birde masaj kesesi bulunur. Bebeğiniz için sağlıklı bornoz takımlarından almalısınız. Bebekleri yıkadıktan sonra, vücutlarının çok iyi kurulanması gerekmektedir. Piyasa’ da, çok şık bebek bornoz modelleri satılmaktadır. Hayvan figürlü, çizgi film kahramanlı gözalıcı birçok bebek bornoz takımları bulunmaktadır. Görüntüsünden ziyade ne kadar sağlıklı malzemeden üretildiği sizi daha çok ilgilendirmelidir.

Bebek bornozu nasıl olmalıdır?

Bebek bornozu alırken dikkat etmeniz gereken bazı hassas hususlar bulunmaktadır. Kısaca sıralarsak;

%100 pamuk,

Yumuşak,

1 yaş öncesi için havlu, 1 yaş sonrası için bornoz,

Antialerjik ve anti bakteriyel,

Olmalıdır. Bebeğinizin cildini tahriş etmeyecek kadar yumuşak üretilmiş olması gerekmektedir. Yeni doğmuş bebeklere 1 yaşına kadar bornoz yerine havlu kullanılmalıdır. Bebeklerin kol altı bacak arası, kulak arkası ve boyun kısımlarının çok iyi kurulanması gerekmektedir. Bebeğinizin bu bölümlerini kuruladıktan sonra mutlaka bebe yağı ile yağlamalısınız. Bebek bornoz takımlarının içinde, bebek bornozu, bebek havlusu, bebek masaj yapma kesesi, bazılarında da, terlik bulunmaktadır. Bebek bornozu almadan evvel mutlaka aldığınız mağaza’ da özelliklerini, sağlıklı bir ürün olup olmadığını sormalısınız.

bebek-bornoz-modelleri farkli-bebek-bornoz-modelleri guzel-bebek-bornoz-modelleri moda-bebek-bornoz-modelleri yeni-bebek-bornoz-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain