Menu

sakallı ipten kedi yapımı hiç bu kadar kolay olmamıştı

sakallı ipten kedi yapımı çocuklar için güzel bir aktivite olacaktır. örgü bölümünü siz bitirdikten sonra çocuğunuz ile birlikte kediyi tamamlayabilirsiniz. yapacağınız bu kedi hem güzel bir oyuncak hem de güzel bir süs olacaktır. yapımı da oldukça kolaydır üstelik. dilerseniz sakallı ipten kedi yapımında kullanacağınız malzemeleri yazalım.

ihtiyacımız olan malzemeler:

  • tabii ki de öncelik bir sakallı ipimizin bulunmasında.
  • 4,5 veya 5 numara şiş,
  • kurdele,
  • elyaf veya pamuk,
  • son olarak da plastik göz ağız ve burun.

sakallı ipinizin rengini kedinizin hangi renkte olmasını istiyorsanız ona göre almanızı tavsiye ederim. malzemeleriniz hazırsa örgü işlemine geçebiliriz.

örgüde kendimize zorlamadan lastik örgü ile kedimizi oluşturabiliriz. kedi kafası için en az 25, en fazla 30 ilmekten başlayabiliriz.

20 cm örerek kafayı bitirmiş oluruz. kedi kuyruğu için yine lastik örgüyle 20- 30 ilmek örerek boyunu yaklaşık beş parmak uzunluğunda yapabiliriz.

gövde kısmını örmek de 40 ilmek ile başlayarak yaklaşık bir şiş boyunda yapabiliriz. daha sonra örülen üç ayrı parçayı kendi etrafında kare olacak biçimde birbirine dikelim.

yalnız bir yerden açık ağız bırakın ki içlerine elyaf doldurabilelim. elyafları doldurduktan sonra birbirine dikilmesi gereken kısımları dikelim.

elimizde olan kurdele ile küçük bir parça birleştirerek boynundan dolayıp papyon yapabilir veya kulak oluşturabiliriz. sakallı ipten kedi yapımı göz, ağız ve burun bölümlerini de diktikten sonra kedimiz bitmiş olacaktır.

daha büyük bir kedi elde etmek istiyorsanız daha çok malzemeye ihtiyacınız olacaktır.

degisik-sakalli-ipten-kedi-yapimi en-guzel-sakalli-ipten-kedi-yapimi

Kedi Yap?m?

guzel-sakalli-ipten-kedi-yapimi harika-sakalli-ipten-kedi-yapimi kolay-sakalli-ipten-kedi-yapimi sakalli-ipten-kedi-yapimi-facebook sakalli-ipten-kedi-yapimi-resimli

Örgü Kedi Yap?m?

sakalli-ipten-kedi-yapimi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain