Menu

Sakallı ipten gül yapılan çok güzel gül örnekleri

Sakallı ipin model olarak farklı ve şık olması ve de renk yelpazesinin oldukça geniş olması nedeniyle oldukça fazla örgü modeli seçeneği vardır. Sakallı ipten yapılamayacak şey yoktur. Bu yazımızda sizlere sakallı ipten gül yapımını anlatacağız. Sakalı ipten güller yaparak evde vazolarınızı değerlendirebilir ve şık bir görünüm sunabilirsiniz. Başka türlü bu gülleri sapsız halde yaparak aksesuar olarak başka örgülerle birleştirebilir, kıyafetlerinize broş gibi ekleyebilir ya da örtülerinizi, perdelerinizi de süsleyebilirsiniz.

Sakallı ipten rengarenk güller

Sakallı ipten gül yapımı denilince aklınıza sadece kırmızı güller gelmesin. Sakallı iplerin geniş renk yelpazesinden rengarenk ipler seçerek renkli renkli güller yapabilirsiniz. Saplarını yeşil olarak tercih ederek koyacağınız yere uygun renklerde güller yapabilirsiniz.

Bu sakallı ipten gül yapımında isterseniz sim de kullanabilirsiniz. Güllerinize güzel ve parlak bir görünüm katar.

Nasıl yapıyoruz sorusuna gelince;

  • İplerden 10 tane zincir çekiyorsunuz ve bu zincirleri birbirlerine bağlıyorsunuz. Sonra 2 zincir çelip 5 trabzan yapıyorsunuz. Sonraki aşamada da 3 zincir 1 trabzan şeklinde devam ettirip, çektiğiniz 3 zincirin de içine 2 zincirle 5 trabzan yapıyorsunuz.
  • Böyle devam ederek toplamda 20 sıra oluşturmanız gerekiyor. Bu uzun sırayı döndürüp gül şekli veriyorsunuz ve birleştirip dikiyorsunuz. Daha sonra sapı için pipet, kamış ya da balon çubuğu gibi uzun sert bir şeyi yeşil iple doluyor ve bu güle dikiyorsunuz.

farkli-sakalli-ipten-gul-yapilan-gul-ornekleri sakalli-ipten-gul-yapilan-gul-ornekleri yeni-sakalli-ipten-gul-yapilan-gul-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain