Menu

sakallı ipten çiçek nasıl yapılır? Anlatımlı Açıklamalı

önceki yazılarımızda sakallı ipten gül yapımından bahsetmiştik. sizlere bu yazımızda sakallı ipten çiçek nasıl yapılırdan bahsedeceğiz. sakallı ipten her şey yapabildiğimiz gibi güzel ve rengarenk çiçekler de yapabiliriz. bu çiçekleri vazolarda ya da süs olarak sadece çiçek mantığıyla kullanabileceğimiz gibi motif olarak ördüğümüz başka örgü modellerine de ekleyebiliriz. bu çiçekleri birleştirerek yastıklar, şallar, battaniyeler, atkılar da yapabiliriz. ayrıca bu sakallı ipten yaptığımız çiçekleri örtülere, yastık kılıflarına, banyo takımlarına ve daha değişik örgülere ekleyerek örgüleri daha da güzelleştirebiliriz.

sakallı ipten çiçek yapmak çok kolay

sakallı ipten çiçek nasıl yapılır için sakallı iplerin birbirinden canlı ve güzel renklerini tercih edebilirsiniz. en az 2 renkte ip kullanmanız daha güzel bir çiçeğin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. capcanlı renklerde çiçekler için güzel renkleri tercih etmelisiniz.

sakallı ipten çiçek nasıl yapılır? 7 sıra halinde yuvarlaklar ile yapabileceğiniz bir modeldir. her bir parçası için 30 ilmek kadar alınarak başlanır. her sırada bu ilmekler arttırılır, 60 ilmek kadar oluncaya kadar da devam ettirilerek haroşa modelinde örülür. 32 sıra da arttırmadan, sonra da her sırada eksiltmeye başlayarak 30 ilmek olana kadar tekrar haroşa örülür. aynı şekilde devam edilerek 7 parça örülür. 6 parçasını ne renk seçerseniz seçin bir parçasını, ortaya gelecek parçasını, sarı renkte seçerseniz güzel bir papatya görünümü kazandırmış olursunuz.

degisik-sakalli-ipten-cicek-nasil-yapilir en-guzel-sakalli-ipten-cicek-nasil-yapilir farkli-sakalli-ipten-cicek-nasil-yapilir guzel-sakalli-ipten-cicek-nasil-yapilir harika-sakalli-ipten-cicek-nasil-yapilir sakalli-ipten-cicek-nasil-yapilir-facebook sakalli-ipten-cicek-nasil-yapilir-resimli sakalli-ipten-cicek-nasil-yapilir-tumblr sakalli-ipten-cicek-nasil-yapilir yeni-sakalli-ipten-cicek-nasil-yapilir

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain