Menu

Saç uzatmanın yolları nelerdir? Evde saç uzatmak için neler yapılması gerekir

Kimi zaman, büyük bir hevesle kestirdiğimiz veya istem dışı kestirmek zorunda kaldığımız saçlarımız, ilerleyen zamanlarda içimize dert olabilmektedir. Bu durumda eski görünümümüze kavuşmak ve saçlarımızın daha hızlı bir şekilde uzaması için yöntemler uygulamaya başlarız. Ancak her yöntem saçın hızlı uzaması için faydalı değildir. Saçların, köklerinden daha hızlı bir şekilde uzaması için öncelikle daha fazla suyla temas etmesi gerekmektedir. Saç kökleri, vitamin ve minerallerin haricinde suyla beslenmektedir.

Daha sık banyo yaparak veya yalnızca saçımızı daha sık aralıklarla yıkayarak saçlarımızın daha hızlı uzamasını sağlayabiliriz. Bir diğer saç uzatma yoldu de saç uzatan şampuanlar kullanmaktır. Piyasada birçok şampuan markasının saç uzatma etkili olanları vardır. Bunları satın alarak saçlarımızın hem beslenmesini hem de daha hızlı uzamasını sağlayabiliriz.

Zeytinyağı özlü şampuanlar ve doğal sarımsal özlü şampuanlar da kullanmamız yararlı olacaktır. Tüm bunların yanı sıra, saçlarımızı daha az seyrek boyatmamız veya tamamen boyadan uzak bir saç yapısına sahip olmamız gerekmektedir.

sac-uzatmanin-yollari-nelerdir

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain