Menu

Pul oyası nasıl yapılır? Çeşitli örnekleri

Pul oyası çok eski zamanlardan beri bayanların gözde işlemelerinden biridir. Bu pul oyaları özellikle şallarda ve baş örtülerinde işlenmesi tercih edilen oyalardır. Bu yazımızda sizlere bu pul oyası nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz.

Pul oyası yapımı

Pul oyası nasıl yapılır diye sorduğumuzda aklımıza ilk anneannelerimizin babaannelerimizin tülbentleri, baş örtüleri gelir. Bu tülbent ve baş örtülerinde hep pul oyaları vardır ve oldukça şık ve güzel bir hava katar bu taktıkları örtülere. Bizde size bu yazımızda bu pul oyalarını basıl yapacağınızı, pul oyaları modellerini ve nerelerde kullanabileceğinizi anlatacağız.

Bu pul oyaları, pullar ile ve de bunu yanında küçük boncuklar ile kenar süslemeleri yaptığımız oyalardır. Bunları genelde tığ ile yaparız, tığ ile pul oyası yapmak daha kolaydır ve de ortaya daha güzel bir model çıkarabilirsiniz.

Pulların bir çok rengi ve bunun yanında bir çokta deseni vardır. Süsleyeceğiniz yazma ya da tülbentlerin rengine uygun olarak pulları seçebilir ve de pul oyası yöntemiyle baş örtülerine işleyebilirsiniz.

Pul oyası nasıl yapılır sorusuna cevap verdik. Siz de bu güzel modelleri yazmaların ve tülbentlerin kenarlarına işleyerek onlara güzel ve modern bir hava verebilirsiniz. Bu pul ve boncukları yazmanızın rengine ve boyutuna göre seçerseniz daha güzel ve orantılı yazmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Renk renk desen desen işlemeler de yapabilirsiniz.

basit-pul-oyasi-nasil-yapilir en-guzel-pul-oyasi-nasil-yapilir farkli-pul-oyasi-nasil-yapilir guzel-pul-oyasi-nasil-yapilir kolay-pul-oyasi-nasil-yapilir pul-oyasi-nasil-yapilir-facebook pul-oyasi-nasil-yapilir-resimli pul-oyasi-nasil-yapilir-tumblr pul-oyasi-nasil-yapilir

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain