Menu

Portföy çanta modelleri renk ve çeşitleri

Çanta, 14. Yy’ da, bir şeyler taşıma gereksinimleri dolayısıyla ortaya çıktı. Günümüze gelene dek, evrildi, çeşitlendi. Modellerine göre isimler aldı. Ve günümüze kadar geldi. Çok büyük markalar tarafından tasarlanan, en kaliteli derinin ve değerli taşların kullanıldığı, etiket fiyatında bol sıfırların bulunduğu çantalar, zenginliği ifade eder oldu. Ziynet eşyalarıyla aynı statüde değerlendirilmekte olan çantalar, özel hediyeler klasmanında yer alıyor. Çantaların en küçüğüne portföy çanta denildi. Bu çantanın diğer bir adı da çapkın çantadır.

Gece modasının, şık davetlerin, düğünlerin, kutlamaların, gece yaşanan her özel anın çantası olduğundan, ona bu isim layık görülmüştür. Yıllar içinde portföy çanta modelleri gelişti ve daha da güzelleşti.  Rengarenk, taşlı, sadece deriden, incili, pırlanta bezeli portföy çanta modellerinin tek bir ortak özelliği var, o da küçük olması. Aslında askısı olmayan portföy çanta modelleri, sabit olmayan, isteğe bağlı olarak takıp çıkarılabilecek askılarla satılıyor. Portföy çantalar, sadece elde değil, omuzda da taşınabiliyor. Modacılar, portföy çantanın kadınlar tarafından beğenilmesi üzerine, portföy çantayı gündük kullanım için de tasarladılar. Lakin günlük kullanım için tasarlanan portföy çanta modelleri, gece kullanılanlardan büyük dizayn edildi. Gece kullanılan portföy çantada yoğun parıltı kullanılırken, gündüz kullanılan portföy çanta modellerinde, sadelik tercih edildi. Yaş guruplarına göre neşeli günlük kullanım portföy çantaları da mağazalarda meraklıları için bekleyişte.

bayan-portfoy-canta-modelleri farkli-portfoy-canta-modelleri guzel-portfoy-canta-modelleri kadin-portfoy-canta-modelleri moda-portfoy-canta-modelleri portfoy-canta-modelleri-facebook portfoy-canta-modelleri-resimli portfoy-canta-modelleri yeni-portfoy-canta-modelleri yepyeni-portfoy-canta-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain