Menu

Ponpondan evde çok kolay oyuncak yapımı

Ponpondan oyuncak yapımı kişinin kısa bir süresini alan ve oldukça zevkli bir el işidir. Ortası yuvarlak olarak kesilmiş kartonlara dilediğiniz renkte ve yapacağınız hayvanın rengine de uygun olabilen bir renkte yün ipini sararak ve etrafını da makas ile keserek her boyutta ponpon yapabilmektesiniz. Daha sonra daha küçük ponponlar da yapabilir bunları burun, ayak ve pati olarak da kullanabilirsiniz. Tüm bunların sonunda da bu ponponları gerektiği bir şekilde birleştirip ya da dikip, kartondan ya da farklı malzemelerden göz ve ağız yapabilmektesiniz. Ponpondan oyuncak yapımı ile kuzu, köpek, civciv, tavşan, tırtıl ve ayı gibi birçok hayvanı yapabilmektesiniz. Bu sayede çocuklarınız için sevimli oyuncaklar üretmiş olacaksınız.

Ponpon kullanımı: her türlü süs eşyasında ponpon kullanılmaktadır. Ama hiç kuşkusuz ponpondan oyuncak yapımı oldukça fazladır. Özellikle yeni doğan bebekler bu dokulara karşı oldukça ilgili olduğu için ponpon çok sık kullanılmaktadır. Bebeklerin yastıklarında, şiltelerinde, şapkalarında, çoraplarında bile ponpona çok sık rastlarız. Ponpon içine el işi ticareti anlamında açılan dükkanlardan ses çıkaran aparatlar alarak daha eğlenceli bir oyuncak haline getirebilirsiniz. Veya ışıklı küçük toplar üzerine ponpon yaparak oldukça eğlenceli ve renkli bir top meydana getirilebilir. Küçük boyutta ki ponponlar ile tokalar yapılabilir elbise üstlerine aksesuar dikilebilir. Birçok alanda kullanıma uygun olmasında ki sebep küçük çocuklar için oldukça ilgi görmesinden meydana gelmektedir.

degisik-ponpondan-evde-oyuncak-yapimi en-guzel-ponpondan-evde-oyuncak-yapimi farkli-ponpondan-evde-oyuncak-yapimi guzel-ponpondan-evde-oyuncak-yapimi harika-ponpondan-evde-oyuncak-yapimi ponpondan-evde-oyuncak-yapimi-facebook ponpondan-evde-oyuncak-yapimi-resimli ponpondan-evde-oyuncak-yapimi-tumblr ponpondan-evde-oyuncak-yapimi yeni-ponpondan-evde-oyuncak-yapimi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain