Menu

Pet şişeden çanta yapımı ve örnekleri

Doğaya zarar vermemek ve sıra dışı bir hava yakalayabilmek için, doğada çözünemeyen şeyleri değerlendirebilirsiniz. Pet şişeden çanta yapımı kulağa zor bir iş gibi gelse de öyle değil.

Bu iş için pet şişenin dibi kullanılabilirken, gövdesinden kesilen parçalar da kullanılabilir. Eğer pet şişenin dibini kullanmak istiyorsanız pet şişeyi en alt kısmından kesmelisiniz. Çantanın büyüklüğüne göre 4 ile 6 arasında pet şişeye ihtiyacınız olacaktır. Bu kesilen kısımları iğne ve iplik yardımı ile birbirine dikebilir, dilerseniz çok sık dikmek yerine arada ipliğe de yer verebilirsiniz. Pet şişeden çanta yapımı işleminde çantanın modeli ve büyüklüğü size kalmıştır fakat kare bir çanta yapmak yuvarlak bir çantadan daha kolay olacaktır.

Şişelerin değerlendirilmesi: son yıllarda tasarruf yapma adı altında evlerimizde kullanmadığımız maddeler ile her türlü işe yarar malzeme yaratmak mümkün hale gelmiştir. Şişelerin değerlendirilmesi amaçlı yapılan pet şişeden çanta yapımı kişinin zevkine göre şekil alabilir kullanıma uygun hale getirilebilir. Şişelerin kapakları da düğme olarak süslenebilir. Dilerseniz şişe üzerine kalıcı bir boya ile renk verebilir desenler çizebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak yünler ile kaplanabilir daha kullanışlı bir hale gelebilmektedir. Şişelerin kapakları da dahil değişik ipler yardımıyla kaplanabilir çantaya modern bir hava verilebilmektedir. İp seçiminde yılın moda rengini kullanabilir ya da mevsime göre canlı ve daha koyu tercihlerde bulunabilirsiniz. Tüm bunlar sayesinde hem kullanılmayan maddeleri değerlendirir hem de ihtiyacınıza uygun eşyalar üretebilirsiniz.

basit-pet-siseden-canta-yapimi farkli-pet-siseden-canta-yapimi guzel-pet-siseden-canta-yapimi kolay-pet-siseden-canta-yapimi pet-siseden-canta-yapimi-facebook pet-siseden-canta-yapimi-resimli pet-siseden-canta-yapimi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain