Menu

Panço modelleri ve çok güzel örgü örnekleri

Panço modelleri anlatımlı olarak görmek istiyorsanız hemen internette sorgulama yaparak bu sitelere ulaşabilirsiniz. Örgü ve dikiş hususunda her türlü bilgiyi bulabileceğiniz bu sitelerde pançoların nasıl örüldüğünü de görmeniz mümkün olacaktır. Pançolar kumaştan da yapılabileceği gibi örme olarak da pançoları yapabilirsiniz. Panço modelleri anlatımlı sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Hırka veya kazak örmekten daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Bunu görmek için internette panço nasıl yapılır diye sorgulayarak ne kadar kolay olduğunu görebilirsin. Tabi bazı örgü modelleri çok zor olabilir. Eğer basit bir örgü modeli seçerseniz kolaylıkla panço örebilirsiniz. Panço kaç şekilde yapılabilir diye sorulduğunda bu sorunun cevabı şöyledir.

  • Kimi pançolar ayrı yapılan motiflerin birleştirilmesiyle yapılır.
  • Kimi pançolar düz örgü ile hiç ara vermeden yapılır.
  • Panço yapımı görüldüğü kadar zor mudur ?

Panço modelleri görüldüğü kadar zor değildir. Motifli modeller oldukça kolaydır. Pançonun motifleri çiçek şeklinde yapılır ve yeterli motif yapıldıktan sonra bu motifler birleştirilir. Bu motifleri tığ ile yapanlar olduğu gibi makine yardımıyla yapanlar da olmaktadır. Panço modelleri anlatımlı olarak izledikten sonra eğer motifli değil de düz panço örmek istiyorsanız burada devreye ilmek sayısı girmektedir. İlmek sayısı panço örmede çok önemlidir. Panço örmeye başlarken kalın numaralı şişleri ve kalıh ipleri seçmenizde yarar vardır. Ancak sabırlı olur ince şişlerle ve ince iplerle örülen pançolar daha şık görünür ancak örme işlemi çok zaman alır.

degisik-panco-modelleri en-guzel-panco-modelleri farkli-panco-modelleri guzel-panco-modelleri harika-panco-modelleri panco-modelleri-facebook panco-modelleri-resimli panco-modelleri-tumblr panco-modelleri yeni-panco-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain