Menu

Origamiden evde kolay kurbağa yapımı örnekleri

Origami ile kağıtları şekilden şekle sokmak hakikaten de bir sanattır. Bu kağıtlar nasıl oluyor da güzel bir şekle gelebiliyor diye insanın düşünmemesi olası değil. İşte bu şekilden şekle sokulan kağıtlarla çok şirin kurbağalar da yapılabiliyor. Ancak origamiden kurbağa yapımı sırasında kullanacağınız kağıt yapacağınız şekle uygun bir renkte olursa şekiller verildikten sonra güzel bir oyuncak kurbağanız da olacaktır. İsterseniz bu kurbağanızı parmak hareketleriyle zıplatmanız bile mümkün olur. Origamiden kurbağa yapımı, yapılmış bir kurbağayı gördüğünüzde çok karmaşık gelebilir ancak yapım aşamalarını görürseniz çok basit katlamalarla kağıttan bir kurbağayı çok kısa bir zamanda basit bir şekilde yapabilirsiniz. Böylece çocukların çok hoşuna gidecek parmaklarıyla zıplatabilecekleri bir kurbağa yapılmış olur.

Origamiden kurbağa nasıl yapılır

İki kareden oluşan origami dikdörtgeninin köşelerini katlayarak ilk adımı gerçekleştiriyorsunuz. Daha sonra ters köşeleri katlayarak kağıdın kat izi almasını sağlıyorsunuz. Oluşan kat izlerinden kareleri iç köşelere doğru katlıyorsunuz. Diğer kenarları da katlayarak oluşan köşegenin kanatlarını içe katlıyorsunuz. Kuyruk kısmını yan katlayarak, oluşan üçgenin içine yan kısımları yerleştiriyorsunuz. Kurbağanın kollarını, kanatları aşağı bükerek oluşturuyorsunuz. Son işlem de tamamlandıktan sonra, orgamiden kurbağa yapımı ile çocuğunuzun en sevdiği oyuncağı olabilecek ev yapımı kurbağa oyuncağı tamamlamış oluyorsunuz. Zıplatmak için ise alt tarafını önce alta sonra üste gelecek şekilde katlamanız yeterli oluyor. Çıkıntıları arkaya bükerek ayaklarını da yapabilirsiniz.

basit-origamiden-kurbaga-yapimi en-guzel-origamiden-kurbaga-yapimi farkli-origamiden-kurbaga-yapimi guzel-origamiden-kurbaga-yapimi kolay-origamiden-kurbaga-yapimi origamiden-kurbaga-yapimi-facebook origamiden-kurbaga-yapimi-resimli origamiden-kurbaga-yapimi-tumblr origamiden-kurbaga-yapimi yeni-origamiden-kurbaga-yapimi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain