Menu

Örgü örmenin püf noktaları teknikleri ve yöntemleri

Örgü örme çok eski tarihlerden bu yana hanımların için vazgeçilmez uğraşlardan olmuştur. İlk başlarda daha çok ısınma ve giyinme ihtiyaçlarını karşılarken, daha sonraki zamanlarda makina üretimi giysilerin yaygınlaşmasıyla birlikte örgü daha çok zevk ve vakit geçirme amacına dönüşmüştür.

Şiş ve iplik seçiminin önemi

Örgü örmek her ne kadar zevkli olsa da bir o kadar da sabır ister. Örgü örmenin püf noktaları dikkatlice öğrenilirse yapılacak işler de o kadar temiz ve düzgün olacaktır.

Örgüye ilk defa başlayacak hanımlar öncelikle birkaç deneme örgüsü yaparak kendilerini test edebilirler.

Örgü örmenin püf noktaları konusunda seçilecek şişin de önemi oldukça büyüktür. Şişiniz metal olabileceği gibi plastik ya da tahta da olabilir. Seçeceğiniz şişlerin çeşidi ne olursa olsun ilmeklerin arasından kolayca kayabilen ve hafif olan şişlerin ilk tercihiniz olmasına özen gösterin

Şişler 3 farklı türde bulunmaktadır. 1)örgülerde kullanılan bir ucu sivri ve diğer ucuna topuz takılmış uzun şişler 2) eldiven, çorap örmek için kullanılan küçük şişler 3) etek gibi dikiş gerekmeden yapılacak iki küçük şişten oluşan yuvarlak şişler.

Örgü örmenin püf noktaları arasında iplik seçiminin de önemi büyüktür. Örgü iplerinde pamuk, tiftik, kaşmir, keten, orlon, moher ve kenevir gibi birçok farklı çeşit bulunmaktadır. Örgünüze en uygun ipi seçmek için bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. Örgünüzün yumuşak olmasını istiyorsanız seyrek ve ince ipleri, sıkı olmasını istiyorsanız sık bükümlü ipleri tercih etmeniz oldukça işinizi kolaylaştıracaktır.

basit-orgu-ormenin-puf-noktalari derya-baykal-orgu-ormenin-puf-noktalari farkli-orgu-ormenin-puf-noktalari kolay-orgu-ormenin-puf-noktalari orgu-ormenin-puf-noktalari-facebook orgu-ormenin-puf-noktalari-resimli orgu-ormenin-puf-noktalari

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain