Menu

Örgü kışlık kazak modelleri ve yapılışı

Örgü üzerinde yapılan kazaklar, bayanlara ve erkeklere özel olarak farklı modellerde ele alınmaktadır. Bunun içinde renk biçiminden kazağın hatlarına kadar belirgin bir yapılışın uygulanması gerekmektedir. Bayanlar ise, örgü işlerine yatkın oldukları için birçok kazak modellerini inceleyerek, bayanlara ve erkeklere özgü kazaklar örmektedirler. Bunu yapmak içinde bazı araştırmalar yapmakta, modelleri incelemekte ve renkleri belirleyerek belirli bir model kalıbına oturtmaya çalışmaktadırlar.

Örgü kazak modelleri ve yapılışında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar;

Örülmek istenen kazağın modeli,

Kazağın sizin bilgisiniz ve el yeteneğinize uyumluluğu,

Kullanılacak olan şiş numarası,

Kazakta kullanılacak renkler,

Örgünün düz ya da ters örgü üzerinden

Yapılması noktalarına bakılması gerekmektedir .böylece gerekli adımlar atıldığında örülecek olan kazağın modeline göre temelden bir adım atılmış olacaktır. Örgü kazak modelleri ve yapılışında basitten başlamak ve zamanla pratiğe dökerek orta dereceden en zor kalıplara yönelmek daha mantıklıdır. Eğer ilk kez örgü örülecekse ve beğenilen kazak modeli zor ise, ona başlamadan basit örgü tekniği kullanarak, el beceresi alıştırılmalıdır.

Örgü kazak modellerindeki farklılıklar

Günümüze uygun bir biçimde kazak modellerinde çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Bayanlar düz ve alışılmış gelen modellerden de sıkıldığı için güzel model arayışlarına girmişlerdir. Her bir modelin tasarımı, uygulanışı ve temel alışında farklı örgü teknikleri gerekebilir. Bu nedenle örgü kazak modelleri ve yapılışı konularında önceden bir araştırma yapılmalıdır .

degisik-orgu-kislik-kazak-modelleri-ve-yapilisi en-guzel-orgu-kislik-kazak-modelleri-ve-yapilisi farkli-orgu-kislik-kazak-modelleri-ve-yapilisi guzel-orgu-kislik-kazak-modelleri-ve-yapilisi harika-orgu-kislik-kazak-modelleri-ve-yapilisi orgu-kislik-kazak-modelleri-ve-yapilisi-facebook orgu-kislik-kazak-modelleri-ve-yapilisi-resimli orgu-kislik-kazak-modelleri-ve-yapilisi-tumblr orgu-kislik-kazak-modelleri-ve-yapilisi yeni-orgu-kislik-kazak-modelleri-ve-yapilisi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain