Menu

Örgü Kazak Modelleri Erkek 2018

Örgü kazaklar bayanlar kadar erkeklerinde şıklığını tamamlayan giysiler olarak ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte örgü kazak modelleri erkek kazakları hazır olarak satılmakla birlikte bunu örmek de mümkün olabilmektedir. Aslında elde örme kazaklar erkeklerin şıklığını daha çok tamamlamaktadır.

Kazakta arka örgü

Bu kazakların arka yönü 6 nolu şişle örülmekte başlangıç 11 ilmek ile başlanmalıdır. Lastik 4 santim eninde 3 ters, 2 ters ördükten sonra, ters örgüyle toplam örgü 44 santim olana kadar devam eder. Kol kesimi 4, 3, 2, 1 olarak uygulayalım. Kol evi boyumuz 21 santim olduğunda tek seferde keserek kapatmalısınız.

Kazakta ön örgü

Ön örgü için yapılabilecek 6 nolu 111 ilmeği 4 santim, 3 düz, 2 ters lastik ördükten sonra desen kurulmalıdır. Önce ilmek sayımızı üçe bölelim. Bir desen sırası 38 ters 6 düz 38 ters 6 ilmek saç örgülerimiz 8 sırada bir 3, 3 burgu yapmak gerekir.

Kol örgü ve yaka örgü

Kol örgü 50 ilmek başlayarak ve 4 santim 3 düz 2 ters lastik örgüden sonra desenimizi kurmalıyız. 22 ilmek ters, 6 ilmek düz 22 ilmek ters örgü boyu 10 santim olduğunda 8’er defa birer ilmek artıralım. Yaka örgü 6 nolu misinalı şişimizle ön yakadan 48, kollardan 16’şar ve arka yakadan 40 olmak üzere toplam 110 ilmek almak gerekir. Böylece kazak bölümleri birleştirilerek zevkle el örgüsü kazağımız giyilir.

 

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain