Menu

Örgü el emeği lif modelleri ve yapılışlarını inceleyin

Örgü stilinin özel bir havasın yansıtan, kolay olarak uygulanabilen ve çeşitli tasarımları bulunan lif modellerinde, birçok bayan hoş tasarımlar yapmaktadır. Günümüzde oldukça yaygınlaşan ve yeni modellerin artmasıyla da ilginin arttığı lif modellerinde, birçok yöntem bulunmaktadır. Her bir modele özgü olarak geliştirilen yöntemlerde, ortaya farklı tasarımlarda harika bir lif çıkmaktadır. Bunun içinde lif modelleri ve yapılışları hakkında az çok fikir sahibi olmak, daha başarılı sonuçların alınabilmesi hususunda beklenileni verecektir.

Lif modelleri ve yapılışları konusunda modele uygun bir işleme yolları bulunmaktadır. Her model için aynı teknikler izlenmemektedir. Bu yüzden modelin fiziki şekline ve örme stiline uygun olarak bazı adımların atılması gereklidir. Böylece lif yapılışında doğru yöntemler izlendiğinde, çok daha etkileyici modellerde açığa çıkmaya başlayacaktır.

Lif modellerinde yapılış biçimleri

Lif modelleri ve yapılışları konusunda öncelikle ilk temelin güzel bir şekilde alınması gerekmektedir. Bunlar;

  1. Zincir ya da fıstıkların doğru bir şekilde örülmesi,
  1. Ardından temeli oturtulan fıstıkların üzerine diğer ipliklerle doldurma işleminin yapılması,
  1. Yapılmak istenen modele uygun olarak örme işlemine aşamalı olarak devam edilmesi,
  1. Renklerin belirli alanlara koyularak örülmesi,
  1. Fıstıkların ara ara geniş ara ara sık olması

Gibi etmenlere dikkat edilmelidir. Her biri birbiri ile bağlantılı olduğundan ve görsellik açısından güzel sonuçlar verdiğinden, lif modellerinde, yapılan adımlar önemlidir. Dikkatli bir şekilde yapıldığında güzel sonuçlar alınabilmektedir.

degisik-orgu-el-emegi-lif-modelleri en-guzel-orgu-el-emegi-lif-modelleri farkli-orgu-el-emegi-lif-modelleri guzel-orgu-el-emegi-lif-modelleri harika-orgu-el-emegi-lif-modelleri orgu-el-emegi-lif-modelleri-facebook orgu-el-emegi-lif-modelleri-resimli orgu-el-emegi-lif-modelleri-tumblr orgu-el-emegi-lif-modelleri yeni-orgu-el-emegi-lif-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain