Menu

Örgü cüzdan modelleri ve kolay yapılışları

Özellikle bozuk paralarınızı muhafaza etmek ve çocuklarınızın okulda yanına aldıkları harçlıkları muhafaza etmeleri için hazırlanan örgü cüzdan modelleri ve yapılışları son derece kolay ve keyiflidir. Düz örgülerle hazırlanabilecek cüzdanlar farklı şekillerde kapatılarak değişik modeller hazırlanabilir. Fermuar uçlarına takılacak süsler ve ponponlar cüzdanın çanta içerisinde de kolayca bulunmasını sağlayacaktır.

Örgü cüzdan nasıl hazırlanır ?

Şiş ile veya tığ ile hazırlanabilecek cüzdanlar hediye olarak da son derece ideal seçenekler oluşturur. Cüzdan yapımında kullanılmak üzere hazırlanan ihtiyaç listesi şu şekildedir.

  • İstenen renkte ip,
  • 5 veya 7 numara tığ,
  • Fermuar ya da çıtçıt,
  • Dikmek için iğne ve iplik.

Cüzdanı örmeye alt taraftan başlamak gerekir. Örgü cüzdan modelleri ve yapılışları hakkında pek çok farklı çeşit dikkatinizi çekebilir. 12 cm’lik bir zincir çekilerek çanta örneği sık iğne örülerek yapılır. Cüzdan örgüsü istenen yüksekliğe geldiğinde ipi sağlamlaştırıp kesiyoruz. Büyüklü küçüklü hazırlanacak güller ile süslenebilen cüzdan kenarlarından dikilerek hazır hale getiriliyor.

Farklı modellerle örneğin şiş ile çim örgüsü yapılarak ve boncuklarla süslenmiş bir cüzdan da son derece değişik bir havaya sahip olacaktır. Çocuklar için hazırlanabilecek figürlü ve animasyon karakterli çantalar ve cüzdanlar ise kullanım isteklerini artıracak ve şık görüntüler ortaya çıkaracaktır. Örgü cüzdan modelleri ve yapılışları sırasında kullanılan dut ipi görsel bir şölen yaratmanızı sağlayacaktır. Çocuklar için örülecek çantalar saç bantları ile takım yapılabilir.

degisik-orgu-cuzdan-modelleri en-guzel-orgu-cuzdan-modelleri farkli-orgu-cuzdan-modelleri guzel-orgu-cuzdan-modelleri harika-orgu-cuzdan-modelleri orgu-cuzdan-modelleri-facebook orgu-cuzdan-modelleri-resimli orgu-cuzdan-modelleri-tumblr orgu-cuzdan-modelleri yeni-orgu-cuzdan-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain