Menu

Örgü bere nasıl örülür? Kolay ve türkçe anlatımlı

Kış aylarının kendisini fazlasıyla göstermeye başladığı şu günlerde belki de ihtiyaç duyduğumuz en önemli aksesuar bere olmaktadır. Özellikle de el yapımı örgü bereler hem kişiyi sıcak tutması, hemde çok daha fazla estetik bir görünüme sahip olması bakımından bir hayli önem taşımaktadır. Bu noktada da bere nasıl örülür anlatımlı olarak sizler ile paylaşmak isteriz. Bere nasıl örülür anlatımlı ya da resimli örneklerinde genel olarak başvurulan bir numaralı kurak malzeme ile dikkat kavramları üzerine yoğunlaşmaktadır. Nitekim, iyi bir bere örümün de de ip ile şişin her daim kaliteli olması sizleri birkaç adım önde ilerlemenize vesile olacaktır. Tabii bu husus da berenin kim için örüleceğini de önemsemeniz şarttır. Bere nasıl örülür anlatımlı olarak sizler için şu aşamaların üzerinde durmak isteriz.

Klasik bere örgü aşamaları

İlk aşama 60 ilmek olarak başlanılmasıdır.

4 yüz 2 ters olarak 9 cm lastik örülür

Lastik bittikten sonra 3’ er ilmekte bir arttırılarak 80 ilmeğe çıkartılır ve 12 cm haroşa örülür.

Tüm bunların akabinde de ilk ilmek örülmeye başlanır.

Sıra sonuna kadar 2 ilmek bir alınarak kesilir.

Aynı işlemi sonraki sırada da yapmaya devam edilir.

Son olarak kalan ilmeklerin içinden yün geçirilerek büzülür.

Saymış olduğumuz tüm bu aşamaları dikkatli bir şekilde geçirdiğiniz müddetçe de ömürlü kullanabileceğiniz sağlam bir bere sahibi olabilirsiniz.

basit-orgu-bere-nasil-orulur en-guzel-orgu-bere-nasil-orulur farkli-orgu-bere-nasil-orulur guzel-orgu-bere-nasil-orulur kolay-orgu-bere-nasil-orulur orgu-bere-nasil-orulur-facebook orgu-bere-nasil-orulur-resimli orgu-bere-nasil-orulur-tumblr orgu-bere-nasil-orulur yeni-orgu-bere-nasil-orulur

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain