Menu

Örgü baktüs şal modeli örneği yapılışı

Dünyaca ünlü latin şarkıcı jennifer lopez’in meşhur ettiği; son yıllarda kadınların büyük rağbet gösterdiği baktüs şal modelleri, şıklığın tamamlayıcı bir unsuru olma bağlamında son derece kullanışlıdır. Her türlü kıyafet ile rahatlıkla kombinlenebilen baktüs şal, bu açıdan şıklığına düşken kadınların vazgeçilmezleri arasındaki yerini çoktan almıştır. Bu açıdan biz de bugünkü yazımızda baktüs şal modeli yapılışı ile ilgili bildiklerimizi sizlerle paylaşarak; kendi imkânlarınızla şıklığınızı katlamanızı sağlamaya çalışacağız. Şişleriniz ve ipleriniz hazır mı?

Baktüs şal yapım aşamaları açıklamalı

Baktüs şal modeli yapılışı konusunda 3,5 numaralı şişimizi ve rengini zevklerimiz ölçüsünde belirlediğimiz ipimizi hazır ettikten sonra örmeye başlayabiliriz.

Öncelikle beş tane ilmek atıp dört sıra düz örgü işledikten sonra bir ilmek attırıp bir ilmek işliyoruz; bir ip dolama, iki ilmek, bir işleme, iki ilmek düz şeklinde ilerliyoruz. Arka sıraları ters işleyeceğiz.

Her sıranın başında artırma işlemi yaparak ilerliyoruz; sıranın sonunda iki ilmek kalınca kesme işlemi yapmıyoruz.

Bu şekilde boyu aşağı yukarı bir metre olana kadar söz konusu işlemleri devam ettiriyoruz ve tam ortasında bir sıra boyunca artırmadan düz bir şekilde örüyoruz ve arkasını da ördükten sonra kesme işlemi uyguluyoruz.

Baktüs şal modeli yapılışı hususunda son olarak üç ilmek kalana kadar eksiltme işlemine devam ederek çevresini iki sıra sık iğneyle işleriz; şalımız kullanıma hazır.

DIGITAL CAMERA

en-guzel-orgu-baktus-sal-modeli-ornegi-yapilisi farkli-orgu-baktus-sal-modeli-ornegi-yapilisi guzel-orgu-baktus-sal-modeli-ornegi-yapilisi harika-orgu-baktus-sal-modeli-ornegi-yapilisi orgu-baktus-sal-modeli-ornegi-yapilisi-facebook orgu-baktus-sal-modeli-ornegi-yapilisi-resimli orgu-baktus-sal-modeli-ornegi-yapilisi-tumblr orgu-baktus-sal-modeli-ornegi-yapilisi yeni-orgu-baktus-sal-modeli-ornegi-yapilisi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain