Menu

Okul öncesi çocuklar için taç yapımı ve örnekleri

Okul öncesi eğitim her çocuğun mutlaka tecrübe etmesi gereken bir zaman dilimidir. Bu dönem çocuklar için olduğu kadar anne babalar ve öğretmenler içinde önemlidir zira çocukların düzgün bir biçimde yetişmesi ve öğrenim görmesi hassas bir durumdur. Fakat okul öncesi öğretmenleri bazen zor zamanlar geçirebiliyorlar. Çünkü çocuklar doğaları gereği hareketlidir ve dikkat toplamakta güçlük çekebilirler. Bunu bilen öğretmenler de kendilerine göre etkinlikler düzenleyip çocukların ilgilerini çekmeyi amaçlıyorlar. Taç yapımı okul öncesi çocuklar için oldukça eğlencelidir. Kendi kestikleri ve süsledikleri kartonlardan taçlarını yapan çocuklar bunları takarak eğlenceli vakit geçirebiliyorlar. Bu sebeple taç yapımı okul öncesi çocukların hem eğlenmesini hem de öğretmenlerin kendilerini dinletebilmesi açısından güzel bir aktivitedir.

Taçlarda objeler: taç yapımı sadece kartonları doğru kesmek veya kartonlar ile şekiller vermekten ibaret değildir. Değişik malzemeler kullanmak ve bu malzemeleri tanımak amaçlıda çocuklarca uygulanmaktadır. Taçlarda objeler çeşitlilik göstermektedir. Bunlar renkli boncuklar, simler, pamuklar, yünler, ipler, yapıştırıcılar vb. Birçok malzeme olabilmektedir. Çocukların hayal gücünü geliştirmeleri esas alınarak bu malzemeler yoluyla farklı taçlarda meydana getirilebilmektedir. Her çocuk isteği doğrultuda malzemeleri kullanarak farklı taçlar üretebilir. Kendi istekleri doğrultusunda yön verdikleri bu yapımın sonunda çıkardıkları işten dolayı oldukça mutlu oldukları gözlemlenmektedir. Taş yapımı okul öncesi hem mutlu olmaları hem de yaratıcı fikirler geliştirmeleri esas alındığı için oldukça faydalı bir uygulamadır.

degisik-okul-oncesi-cocuklar-icin-tac-yapimi en-guzel-okul-oncesi-cocuklar-icin-tac-yapimi farkli-okul-oncesi-cocuklar-icin-tac-yapimi guzel-okul-oncesi-cocuklar-icin-tac-yapimi harika-okul-oncesi-cocuklar-icin-tac-yapimi okul-oncesi-cocuklar-icin-tac-yapimi-facebook okul-oncesi-cocuklar-icin-tac-yapimi yeni-okul-oncesi-cocuklar-icin-tac-yapimi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain