Menu

motif makinası nasıl kullanılır? Bilmeyenler için kolay anlatım

motif makinesi çok basit bir araçtır. genellikle tahta veya plastikten yapılan ipliklerin geçmesi için üzerinde çivi benzeri malzemeler kullanılan bir motif yapma makinesidir.

motif makinesi ile motif nasıl yapılır ?

motif makinesi nasıl kullanılır diye sorulduğunda ilk önce ipimizi düğümleriz ve makinenin kenarında bulunan küçük kesik gibi yerden geçiririz. ipimizi istediğimiz motifi yapmak için makinenin millerine dolamaya başlarız. ilk olarak ipimizi makinen bir miline üç defa dolarız. daha sonra diğer mile geçeriz ve oraya da üç defa dolarız. diğer millerde de ipimizi üç defa doladıktan sonra dış kenardaki miller bitmiş olur ve orta millere geçeriz ve orayı da aynı şekilde sararız. içteki miller de bittikten sonra ipi elli santim uzunlukta koparıp iğneye geçiririz. motif verilecek şekilde iğneyle sardığımız iplerin arasından bata çıka elle dikiş yaparız. daha sonra millerden iplikleri çıkarırız. iç taraftaki küçük millerden de çıkardıktan sonra ipi motifin arkasından bağlarız. daha sonra isterseniz bu motifleri bir iğne yardımıyla bir araya getiririz. motif makinası nasıl kullanılır derken kaç çeşit motif makinesi vardır diye sorulacak olursa motif makinelerini modelleri şunlardır.

  • kare motif makinesi
  • yuvarlak motif makinesi

motif makinası nasıl kullanılır dendiğinde isterseniz öğrendiğiniz bir motifi yapabileceğiniz gibi kendi motifinizi de yaratabilirsiniz. bu sizin yaratıcılığınıza kalmış bir şeydir. bu motif makinelerinden çıkan motifleri isterseniz örgünüze süs yapabileceğiniz gibi, bunları birleştirerek bir kazak veya yelek de yaratabilirsiniz.

basit-motif-makinasi-nasil-kullanilir kolay-motif-makinasi-nasil-kullanilir motif-makinasi-nasil-kullanilir-facebook motif-makinasi-nasil-kullanilir-resimli motif-makinasi-nasil-kullanilir

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain