Menu

Lohusa tacı süsleme çalışmaları ve örnekleri

Yeni doğum yapan kadınlara, belli bir dönem geçene kadar loğusa ismi verir. Bu dönemlerde loğusa olan kadınlara bir taç takarak tatlı bir görünüme sahip olmasını sağlarlar. Doğuma giden kadınlar için lohusa tacı süsleme bir kadın doğum modası olmuştur. Çünkü lohusa denince akıllara hemen kırmızı kurdele ile saçı bağlanmış ve kucağında yeni doğan bebeği ile oturan bir anne gelir. Bir gelenek haline getirilen lohusa tacı süsleme etkinliği doğum yapan anne ve bebeği oldukça sevimli göstermektedir. Genelde kırmızı renkte olan ve bir kurdele ile yapılan süs, yine kırmızı kurdeleden oluşan taç olarak da oluşturulur. Bu işlem için bir eski kullanılmayan bir taç üzerine keçe malzemesi kaplanabilir veya tacın bir kenarından başlayarak kurdele sarılabilir. Her kurdele sarılışında yapıştırıcı ile sağlamlaştırılır ve bir fiyonk detayı kondurularak lohusa tacı hazırlanabilir.

Anne-kız tacı

Yeni doğum yapmış annenin bebeği eğer kız ise lohusa tacı süsleme işlemi yeni doğan bebek tacı içinde yapılabilir. Yumuşak malzemeden üretilmiş bir saç bandı üzerine annenin lohusa tacına benzer model uygulanarak bebek için de kurdele ile süslenmiş şirin bir taç yapılabilir. Doğum öncesi yapılan tüm hazırlıklar oldukça heyecan verici ve bir o kadar streslidir. Ama taç geleneği mutlaka sürdürülerek bir şekilde taçlar hazırlık listesine eklenir. Farklı bir tasarım ile anne tacının yanına minik bebeğin tacı da eklenebilir. Eğer bebek erkekse loğusa tacı mavi kurdeleler ile süslenebilir.

degisik-lohusa-taci-susleme-calismalari farkli-lohusa-taci-susleme-calismalari guzel-lohusa-taci-susleme-calismalari lohusa-taci-susleme-calismalari-facebook lohusa-taci-susleme-calismalari-tumblr lohusa-taci-susleme-calismalari

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain