Menu

Lif modelleri örnekleri ve resimleri

Banyolarda kullanılan ve geleneklerimiz arasında bayanların ördükleri lifler çeşitli görünümlere sahiptir. Farklı tasarımlara sahip olan lif modelleri el becerisi olan hanımlar tarafından işlenir. Lifler evlerde kullanılmak, çeyize eklenmek için hazırlanıyorken, ticari amaçla da pek çok bayanın uğraştığı el işi örneklerindendir. Yeni lif modelleri seçerek, dikkat çekici özellikleriyle pazarlarda satabileceğiniz lif modelleri incelendiğinde çiçek desenli, kalpli, tığ ya da şiş ile yapılan örnekler, üçgen, dörtgen, yıldız, yuvarlak şekillerde örnekler bulmak mümkündür.

Lif işlemek çok zaman almamakta ve kullanılacak ipin rengi seçildikten sonra istenilen tığ ya da şiş malzemesiyle süslemeler yapılarak örülmektedir. Lif modelleri yapılırken kurdele, püskül gibi süslemeler eklenerek daha hoş görünümler kazandırmak mümkündür. Çevrenizdeki arkadaşlarınızdan lif modellerinin örneklerini alabildiğiniz gibi nasıl işleneceğine ve her adımına dair bilgilendirmeleri internet sitelerinden de alabiliyorsunuz. En çok örülen lif modelleri kurdele ve püsküllere sahip olanıdır.

Bunun nedeni görünüşünün zarifliğinde saklıdır. Sıradan süslemelerin yanı sıra özel desenleri içeren lif modelleri de vardır. Ancak bunlar diğerlerine göre biraz daha uğraş gerektiriyor.

degisik-lif-modelleri-ornekleri en-guzel-lif-modelleri-ornekleri farkli-lif-modelleri-ornekleri guzel-lif-modelleri-ornekleri harika-lif-modelleri-ornekleri lif-modelleri-ornekleri-facebook lif-modelleri-ornekleri-resimli lif-modelleri-ornekleri-tumblr lif-modelleri-ornekleri yeni-lif-modelleri-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain