Menu

Kurdele nakışı ile örülen havlu kenarı örnekleri

İyi bir kurdele nakışı bilgisiyle siz de kurdele nakışı havlu kenarı modelleri oluşturabilirsiniz. Bu modelleri hem evlerinizde kullanabilir hem de genç kızların çeyizleri için saklayabilirsiniz. Kurdele nakışında genel olarak aşağıdaki motifler işlenir:

  • Renkli ve desenli çiçekler
  • Kuş figürleri
  • Ağaç figüleri
  • Çeşitli doğal figürler

Kurdele nakışı çoğunlukla bir kasnak yardımıyla yapılır. Genellikle saten ve ipek kurdele kullanılır. İpek kurdele fiyatlarının oldukça yüksek olduğunu düşünürsek bu işi çok iyi bilerek ziyan etmeden yapmalısınız. Alacağınız kurdelenin mutlaka kenarlarının şeritli olmasına özen gösterin. Şeritli kurdeleler diğer kurdele türlerine göre oldukça dayanıklı olup, işleme yaparken herhangi bir yıpranma yaşanmayacaktır.

Kurdelede renk seçimi

Kurdele nakış havlu kenarı modelleri oluştururken alacağınız kurdelelerin renk uyumuna da dikkat etmelisiniz. Beyaz renkli havlular üzerine her renkten kurdele ile işleme yapılabilirken, nakışlar arasındaki renk uyumu daha da önemlidir.

Bu konuda renklerin birbirlerinin tonu olmasına dikkat etmelisiniz. Birbirine benzer tonlardaki kurdelelerle daha güzel motifler oluştururken havlu üzerinde daha hoş gözüküyorlar. Kurdele yapımında genelde yaprak tekniği kullanılmakta olup, bu teknikte kurdeleyi uzunlu kısalı tutarak çiçek taç yaprağı olarak da kullanabilirsiniz. Yaprak tekniğinde yapılacak modelleri oldukça fazla olarak çeşitlendirebilirsiniz.

Kurdele nakış havlu kenarı modelleri olarak kurdele nakışı ile kelebek desenli havlu, kurdele nakışlı beyaz gül desenli havlu, organize kurdele ile işlenmiş havlular ve kurdele nakışlı karanfil örneği bulunan havluları sayabiliriz.

degisik-kurdele-nakisi-ile-orulen-havlu-kenari-ornekleri en-guzel-kurdele-nakisi-ile-orulen-havlu-kenari-ornekleri farkli-kurdele-nakisi-ile-orulen-havlu-kenari-ornekleri guzel-kurdele-nakisi-ile-orulen-havlu-kenari-ornekleri harika-kurdele-nakisi-ile-orulen-havlu-kenari-ornekleri kurdele-nakisi-ile-orulen-havlu-kenari-ornekleri-facebook kurdele-nakisi-ile-orulen-havlu-kenari-ornekleri-resimli kurdele-nakisi-ile-orulen-havlu-kenari-ornekleri-tumblr kurdele-nakisi-ile-orulen-havlu-kenari-ornekleri yeni-kurdele-nakisi-ile-orulen-havlu-kenari-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain