Menu

Kurdela nakışı işlemeli çok güzel havlu modelleri

Kurdela nakışı son derece şık ve zarif bir sanattır. Güzelliği ve yapımının kolaylığı nedeniyle pek çok bayan bu sanata karşı ilgi duymaktadır. Bu sanata yeni başlayanlar için öneri çalışmalar niteliği taşıyan kurdela nakışı havlu örnekleri tamamlandığında ortaya çok güzel sonuçlar çıkmaktadır.

Kurdela nakışında kullanılan motifler nelerdir ?

Bu çalışmada kullanılan ana desenler arasında,

Mine çiçeği,

Lazy daisy,

Papatya çiçeği,

Örümcek gül sayılabilir.

Hazır alınmış desenli havluların da üzerine uygulanabilen kurdela nakışı havlu örnekleri havluların genellikle ön ve alt kısımlarına uygulanır. Kurdela nakışına eklenecek boncuk ve pul çalışmaları motiflerin daha belirgin olmasını sağlayacaktır. Kurdela nakışı ile yapılan tüm çiçek motifleri ortama bahar gelmiş gibi yansıyacak ve bu sihirli el ortamı zenginleştirecektir. Hayalleriniz ve yaratıcılığınız nereye kadar gidebiliyorsa kurdela nakışının sınırları da oraya kadar gidebilir. İnsan ruhunu aydınlatan çalışmalar yapan kişiyi de motive edecektir.

Kadın emek pazarlarında, yöresel mekânlarda ve tarihi dekorasyonlarda çok sık göze çarpan kurdela nakışı istenen malzemeler ile çeşitlendirilebilir. Kurdela nakışı havlu örnekleri ile başka bir havaya bürünen düz havlular bu sanat ile kaliteli bir değer kazanır. Kadınların elinde güzelleşen ve aynı zamanda maddi karşılık da bulan el sanatlarına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Bu değerleri destekleyen ve yanında olan organizasyonların her zaman ve herkes tarafından desteklenmesi gerekmektedir. Emek verilmeden üretim gerçekleşemez.

degisik-kurdela-nakisi-islemeli-havlu-modelleri en-guzel-kurdela-nakisi-islemeli-havlu-modelleri farkli-kurdela-nakisi-islemeli-havlu-modelleri guzel-kurdela-nakisi-islemeli-havlu-modelleri  kurdela-nakisi-islemeli-havlu-modelleri-facebook kurdela-nakisi-islemeli-havlu-modelleri-resimli kurdela-nakisi-islemeli-havlu-modelleri-tumblr kurdela-nakisi-islemeli-havlu-modelleri yeni-kurdela-nakisi-islemeli-havlu-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain