Menu

Kurdela nakışı desenli işlemeli havlu kenarları örnekleri

Dekoratif amaçlı bir nakış çeşidi olan kurdela nakışı, iğne ile hazırlanır. Genellikle ipek ve organze kurdelaların kesme, katlama ve dikme yöntemi kullanılarak şekilli hale gelmesi ile hazırlanan modeller pek çok farklı yerde kullanılabilir. Kurdela nakışı havlu kenarları adeta bir tablo görünümüne sahip ürünler ortaya çıkmasını sağlar.

Kurdela nakışı hangi ortamlarda yapılır ?

Temiz bir işçiliği olan bu sanat özellikle bayanlar tarafından çok ilgi görmektedir. Evde çalışılması da rahat olan bu iş, çalışmaya uygun masa ve malzemeler eşliğinde istenen her yerde uygulanabilir. Kurdela nakışının uygulandığı yerler arasında,

  • Havlular,
  • Yastıklar,
  • Çerçeveler,
  • Kapı süsleri ve
  • Seccadeler gelmektedir.

Çok fazla araç gereç gerektirmeyen bu sanatı öğrenmek son derece kolaydır. Kullanım alanının genişliği bu sanata duyulan merakın en önemli sebepleri arasında yer alır. Kurdela nakışı havlu kenarları tamamlandığında ortaya son derece başarılı işler çıkar. Havlularda kullanılan kurdela nakışının aynı şekilde banyo sabun keselerine, dolap içi lavanta keselerine, klozet örtülerine ve banyoda kullanılmak istenen her türlü ürüne uygulanabilir.

İpek kurdela ile yapılan bu sanat 1800’lü yıllarda popüler olmuştur. Yatak örtülerinden dekorasyon ürünlerine kadar pek çok farklı alanda kullanılan kurdela nakışı tarihimizde de büyük önem kaplar. Pek çok farklı motifin uygulanabileceği kurdela nakışı havlu kenarları düz bir havlunun mükemmel bir görünüm kazanmasını sağlar. Yapılan işçilikle değerlenen ürün kullanılmaya bile kıyılamaz.

degisik-kurdela-nakisi-desenli-islemeli-havlu-kenarlari en-guzel-kurdela-nakisi-desenli-islemeli-havlu-kenarlari farkli-kurdela-nakisi-desenli-islemeli-havlu-kenarlari guzel-kurdela-nakisi-desenli-islemeli-havlu-kenarlari harika-kurdela-nakisi-desenli-islemeli-havlu-kenarlari kurdela-nakisi-desenli-islemeli-havlu-kenarlari-facebook kurdela-nakisi-desenli-islemeli-havlu-kenarlari-resimli kurdela-nakisi-desenli-islemeli-havlu-kenarlari-tumblr kurdela-nakisi-desenli-islemeli-havlu-kenarlari yeni-kurdela-nakisi-desenli-islemeli-havlu-kenarlari

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain