Menu

kız bebek kazak modelleri ve yapılışı türkçe açıklamalı

mevsimlik olarak kız bebekler için birbirinden güzel kız bebek kazak modelleri ve yapılışı bulunmaktadır. birçok örneğini bulabileceğiniz kazak modelleri yazlık ince ya da kışlık kalın olarak ip alıp işlenebilir. bebeğin giyeceği aya kadar ölçüsü hesaplanarak ön ya da arka parçadan başlanmalıdır. istediğiniz desende ip ya da renkte ip alarak kız bebek kazak modelleri ve yapılışı örmeye başlayabilirsiniz.

kız bebeğe uygun kazak nasıl işlenebilir ?

ön ve ya arka parçadan istediğiniz ile başlayabilirsiniz.

kalça kısmı ölçülerek alt kısmın ölçüsüne göre ilmek atılmaya başlanır.

bebeğin giyeceği aya göre 25-30 ilmek atmakla başlanabilir. ipin kalınlığı da önemlidir.

ilmek sayısına karar veremiyorsanız tamamladıktan sona ölçüp isterseniz azaltabilir ya da arttırabilirsiniz.

ilmek atarken iki ilmeğin arasından ip atılır ve şiş ortadan çıkarılır.

son iki ilmeğe geldiğinizde pirinç örgü kullanılır.

pirinç örgü ile kazak kalça kısmına gelen yerden örülmeye başlanır.

kız bebek kazak modelleri ve yapılışı için kullanılan pirinç örgü düz ilmeğin üzerine ters ilmek geçirilerek, ters ilmeğin üzerine düz ilmek geçirilerek yapılmaktadır. ilk sırası bir ters ve bir düz şeklinde ilerletilir. bu şekilde ilerleyerek yaklaşık altı sıra kadar ördükten sonra kazağa düz örme ile devam edilecektir. beden genişliği kadar düz örgü ile örüldükten sonra 3 + 2+ 1 sayısında ilmek kesilerek kol kesme işlemini yapabilirsiniz.

degisik-kiz-bebek-kazak-modelleri-ve-yapilisi en-guzel-kiz-bebek-kazak-modelleri-ve-yapilisi farkli-kiz-bebek-kazak-modelleri-ve-yapilisi guzel-kiz-bebek-kazak-modelleri-ve-yapilisi harika-kiz-bebek-kazak-modelleri-ve-yapilisi kiz-bebek-kazak-modelleri-ve-yapilisi-facebook kiz-bebek-kazak-modelleri-ve-yapilisi yeni-kiz-bebek-kazak-modelleri-ve-yapilisi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain