Menu

Kirpi ipten paspas nasıl yapılır? Yapımı hakkında Açıklama

Kirpi ipten paspas yapımı, kapı girişlerinin boş görünmesi yerine süslü ve zengin görünmesini tercih edenler için veya genç kız sahibi olan bir annenin kızına güzel bir hediye yapması için tercih edilen veya tercih edilebilir el işidir. Kirpi ipten paspas yapımı faklı renklerle desen oluşturabileceğiniz veya tek ipten klasik bir örgü ile oluşturabileceğiniz bir iştir.

Kirpi ipten paspas yapımı malzemeleri:

  • 9 numara şiş
  • Kirpi ip (uzunluğuna ve genişliğine göre 5 yumak veya 6 yumak ihtiyacınız olabilir.)

Paspası sermek için bir alan belirleyin, malzemelerinizi de o alana göre genişletin veya küçültün. Daha sonra geniş şişlerinizle örmeye başlayın. Sık bir örgü örecekseniz desen yapmanıza lüzum yok, çünkü; ip kirpi ipi olduğundan oldukça sık tüyler oluşturacaktır ve haliyle ördüğünüz desen de gözükmeyecektir. Şiş ile kesme işlemi yapmadan örgü örmek istiyorsanız kare veya dikdörtgen paspas örebilirsiniz. Kirpi ipten paspas yapımı örmek istediğiniz renk veya desene göre şekillendirebileceğiniz kolay bir iştir. Örgüsü bittiğinde oldukça sıcaklık veren paspas ayakları da üşütmez. Örgünüzü kesmeler halinde verebileceğiniz güzel şekil ve desenlerde daha gözde bir hale getirebilirsiniz. Öreceğiniz veya ördüğünüz paspası balkonunuz varsa orada da rahatça kullanabilirsiniz. Bu farklı ipten çıkarabileceğiniz çok çeşit var. Gayet kullanışlı bir ip olan kirpi ip sivri görünümü nedeniyle adını almıştır.

degisik-kirpi-ipten-paspas-nasil-yapilir en-guzel-kirpi-ipten-paspas-nasil-yapilir farkli-kirpi-ipten-paspas-nasil-yapilir guzel-kirpi-ipten-paspas-nasil-yapilir harika-kirpi-ipten-paspas-nasil-yapilir kirpi-ipten-paspas-nasil-yapilir-facebook kirpi-ipten-paspas-nasil-yapilir-resimli kirpi-ipten-paspas-nasil-yapilir yeni-kirpi-ipten-paspas-nasil-yapilir

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain