Menu

Kimono japon tarzı ceket modelleri

Kimono ceketler adından da anlaşılacağı üzere, japonlara özgü bir kıyafet olan kimonodan esinlenerek moda literatürüne girmiştir. Dünya modasında kimono, kuşaklı ve kuşaksız olarak tasarlanmaktadır. Kimono ceket modelleri, ülkelere, bölgelere ve mevsimlere göre değişim gösteren tasarımlarla hazırlanmaktadır. Ülkemizde ilkbaharın ne olacağı belirsiz havalarında, yaz mevsiminin bazen serin geçen gecelerinde ya da plajda şık bir bikini üzerine havalı bir kombinle, kış mevsimindeyse ısınmaktan ziyade şıklık amaçlı kullanılan kimono ceketler her yaşa ve keseye hitap etmektedir.

Başlıca kimono ceket modelleri

Uzun kimono ceket

Diz üstü ve altı olarak tasarlanan bu model, ilkbahar ve yaz mevsimine göre daha kalın kumaştan üretilmiştir. Bu model kimono ceketlerde düğme yerine kuşak kullanılır.

Kalçayı örten kimono ceket

İlkbahar ve yaz mevsiminde kullanılan bir modeldir. Tasarımda, ipek, şifon, keten ve pamuklu kumaşlar kullanılan kimono ceketler, çok çeşitli renk ve desenlerdedir. Kenar detaylarda püskülleri, dantelleri ya da kalın ipek şeritleri görmek mümkündür. Uzun ya da kısa bir jean pantolonla kombin edilmiş daracık bir body üzerine giyeceğiniz kimono ceketiniz, sizi kolay yoldan şıklaştıracak bir parçadır.

Pilajda kimono ceket

Mayo ve bikini üzerine giyilen taşlı ya da püsküllü bir kimono ceket ile plajın en şıkları arasına girmek mümkün. Plajda giyilen kimono ceket modellerinde tüy ve baskı detaylar da kullanılmaktadır.

en-guzel-kimono-japon-tarzi-ceket-modelleri farkli-kimono-japon-tarzi-ceket-modelleri guzel-kimono-japon-tarzi-ceket-modelleri kimono-japon-tarzi-ceket-modelleri yeni-kimono-japon-tarzi-ceket-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain