Menu

Kil maskesi nasıl yapılır ne işe yarar? Kullanımı ve faydaları nelerdir?

Kil maskelerini antik çağlardan beri kadınların cilt bakımları için kullandıkları bilinmektedir.topraktan doğal olarak elde edilen kil ile yapılan bu maskelerin cilde bilinen bir çok yararı bulunur.kil içerdiği mineraller nedeniyle cildi sürüldüğü  andan itibaren uyararak canlandırır ve daha sağlık bir cilde sahip olmanızı sağlar. Kil aynı zamanda ciltte görülen lekeleri giderici özelliğe sahiptir. Düzenli kullanım ile 1 yıla kalmadan ciltteki lekelerden kil maskesi ile kurtulabilirsiniz.aynı zamanda ciltteki ölü derileri temizleyici özelliğe sahip kil maskesi ile cildiniz daha pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır. Ölü derileri temizlemesi deri altına gömülmüş duran sivilcelerinde deri üstüne gelmesini böylelikle sivilcelere de etkin bakım yapmanızı sağlamaktadır.kilin hücre yenileyici özelliği erken yaşta görülen kılcal kırışıkların  önlenmesine yardım eder.

Kil maskesi cildin üzerinde kuruyacağından cildi ekstra kuruma etkisini yaşamamak için haftada bir kez kullanılması uygundur.daha sık kullanılması deri kuruma sonucu oluşan çatlaklara neden olabilir.özellikle kuru ciltlerin değil normal ve yağlı ciltlerin tercih etmesi gereken bir maskedir.

Kil maskesinin yapımı oldukça kolaydır.hazır maskelerden almak yerine evde hazırlayabilirsiniz. Bir kabın içinde kil ve suyu karıştırarak sürülebilecek kıvama gelmesi ile maskeniz hazır olacaktır.cildinize ince bir tabaka halinde uygulayacağınız maskeyi 5 dakika bekleyip ılık su ile yıkamalısınız. Kil maskelerini 5 dakikadan uzun bekletmemelisiniz.kurumaya neden olmamak için bu süre oldukça önemlidir. Kilin ciltten çıkartılmasını gül suyu ile de sağlamanız mümkündür.

kil-maskesi-nasil-yapilir-ne-ise-yarar

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain