Menu

Kedi yavrusu nasıl çizilir? Örnek resimleri

Basit çizimler arasında kullanılanlardan biri de kedi yavrusu çizimidir. Kedi yavrusu çizimi ile ilgili olarak kedi yavrusu nasıl çizilir sorusunu cevabını kısaca özetlersek bu konudaki çizimi öğrenmiş oluruz. İlk olarak kedinin kafasından çizime başlanılır. Bunun için tasarlanan büyüklükte kedi kafası için bir yuvarlak çizilir, ikinci olarak bu yuvarlağı elips şeklinde yatay ve dikey olarak böleriz. Bunun yaptıktan sonra elipsin yatay çizgisi ile dikey çizginin kesiştiği kısmın altından küçük bir yuvarlak çizilir. Sonra kulaklar çizilir ve ilk çizilen kafa yuvarlağın aynısından sağ veya soluna çizilir. En son kuyruk göz, ayek birleştirilerek kedi yavrusu nasıl çizilir sorusu cevaplanır.

Renkli kedi yavruları

Çizeceğiniz kedi yavrularını istediğiniz renkler de boyayabilir hatta farklı boncuk, pul ya da simlerle neşelendirebilirsiniz. Bu çocuklar için oldukça eğlenceli bir etkinlik olabilir. Okul öncesi eğitimlerde sıkça uygulanan boyama derslerinde çocuklar, kedi yavrusu nasıl çizilir öğrenmek ister. Anlatımda geçen uygulamalar ile kedi yavruları çizmek onlar içinde kolay olacaktır. Resim çizmeye ilgisi olan çocuk ya da yetişkin herkes kendi uygulama teknikleri ile yavru kedilerini çizerek resimlerini tamamlayabilir. Çizimde, kedi kafası ya da gövdesinin yuvarlaklarını daha kolay ve düzgün çizmek için yuvarlak kalıplı bardak, kapak gibi malzemeler kullanarak çizimlerinizi daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Kafa ve gövdesini tamamladıktan sonra kedinin tüm detayları çizeceğiniz resmin teması ya da sizin tercihinize göre şekillendirilebilir.

basit-kedi-yavrusu-nasil-cizilir cok-kolay-kedi-yavrusu-nasil-cizilir farkli-kedi-yavrusu-nasil-cizilir kedi-yavrusu-nasil-cizilir-facebook kedi-yavrusu-nasil-cizilir-resimli kedi-yavrusu-nasil-cizilir-tumblr kedi-yavrusu-nasil-cizilir kolay-kedi-yavrusu-nasil-cizilir yeni-kedi-yavrusu-nasil-cizilir yepyeni-kedi-yavrusu-nasil-cizilir

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain