Menu

Keçeden sevimli baykuş yapımı

Artık neredeyse her evde süs olarak görmeye alıştığımız keçe kumaşından yapılabilecek güzel şeylerden bir tanesinin yapımını açıklayacağız; keçeden baykuş yapımı.

Baykuşun silueti için bir kalıp çıkarmak gerekmektedir. Bu şekil altı yuvarlak, karnı geniş, kulakları sivri olarak kesilir. Sonrasında bu kalıp dilenilen bir renkteki keçenin üzerine konulup keçe kesilir. Bu siluetin üzeri için 2 göze, 2 kanata ve bir buruna ihtiyaç vardır. Gözlerin içine yapılacak göz bebekleri için iki ufak yuvarlak daha gereklidir. Keçeden baykuş yapımı için sırası ile şu şekilde yapıştırılır veya dikilirler; ilk önce siluet, sonrasında gözler ve göz bebekleri, gözlerin hemen altına burun ve son olarak karın bölgesinin iki yanına kanatlar.

Siz hangi baykuş karakterini seçerdiniz ?

Baykuş son derece sevimli bir karakterdir. Pek çok çizgi filmde de başrol alan baykuşlar farklı karakterlere bürünerek karşımıza çıkar. Bilge baykuş, çalışkan baykuş, sinirli ve tembel baykuş seçenekleri ile siz de önce kendi baykuşunuzu belirleyerek işe başlayabilirsiniz. İçi pamuk yada elyaf gibi dolgu malzemeleri ile doldurulacak figürler ile üç boyutlu süsler de hazırlayabilirsiniz. Her biri farklı renk baykuş ailesi hayatınıza renk katarken şansınızı da açacaktır. Keçeden baykuş yapımı küçük ve farklı hediyelik seçenekleri hazırlamanıza da yardımcı olur. Hazırlanacak renkli baykuş magnetler gittiğiniz evlere hediye olarak götürebilir. Aynı şekilde anahtarlık da hazırlayabilirsiniz.

basit-keceden-sevimli-baykus-yapimi degisik-keceden-sevimli-baykus-yapimi en-guzel-keceden-sevimli-baykus-yapimi farkli-keceden-sevimli-baykus-yapimi guzel-keceden-sevimli-baykus-yapimi keceden-sevimli-baykus-yapimi-facebook keceden-sevimli-baykus-yapimi-resimli keceden-sevimli-baykus-yapimi-tumblr keceden-sevimli-baykus-yapimi kolay-keceden-sevimli-baykus-yapimi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain