Menu

Keçeden evde kolay ve farklı magnet yapımı

Buzdolaplarımızı süsleyen klasik magnetlerden sıkıldıysanız, bu yepyeni ve eşi olmayan magnetler tam size göre! Üstelik bu magnetleri siz kendi zevkinize göre yapacaksınız. İşte size keçeden magnet yapımı anlatımı. İhtiyacımız olan şey, buzdolabına yapışacak bir mıknatıs ve keçe. Öncelikle hangi şekilden magnet yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Mutfak için bizim size tavsiyemiz meyve sebzeler olacaktır. Dilediğiniz şeklin bir kalıbını kartona çıkarın ve bu kartonu keçenin üzerine koyarak kesin. Daha sonra hangi meyve/sebzeyi seçtiyseniz üzerine eklemeniz gereken detayları da keçeden kesin ve yapıştırın. Yapıştırmalarınızın tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra keçeden magnet yapımı işlemini tamamlamak için mıknatısı da yapıştırın. O da kuruduktan sonra kendi yaptınız magnetiniz hazır.

Magnet önerileri

Buzdolaplarını özel hale getiren ve hatıralarla dolu olan magnetlere el yapımı yenilerini eklediniz. Hazırlanacak meyve ve sebze kalıplarına ek olarak mutfağa çok yakışan birkaç farklı öneriyi de sizinle paylaşmak isteriz. Keçeden magnet yapımıiçin kalplerden, kahve fincanından, cezveden, tencereden ve bardaktan da faydalanabilirsiniz. Bu şekillerin her biri tüm gün mutfakta kullanılan malzemelerdendir. Büyük bir kaşık keçe magnet hazırlayarak kaşığın ağzını kırmızı mercimeklerle doldurabilirsiniz. Ya da bir kepçenin içine makarna yerleştirebilirsiniz. Canlı ve eğlenceli olabilecek bu magnetler yeri geldiğinde sevdiklerinizin de dolaplarını süsleyebilir. Şimdiden gözünüzde canlanan magnetlerin yapımına hazır mısınız? Size iyi eğlenceler ve kolay gelsin.

basit-keceden-magnet-yapimi degisik-keceden-magnet-yapimi en-guzel-keceden-magnet-yapimi farkli-keceden-magnet-yapimi guzel-keceden-magnet-yapimi keceden-magnet-yapimi-facebook keceden-magnet-yapimi-resimli keceden-magnet-yapimi kolay-keceden-magnet-yapimi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain