Menu

Kasnak işi lif yapılışı örnekleri

Kasnak lifi, örgü tekniğinden biraz daha farklı bir metota sahiptir. Bayanların tercihlerinden biri olsa da yapımı için çivili bir düzen gerekmektedir. Çivili düzen oturtulduğunda genellikle kasnak lif yapılışında beşgen bir görüntü alınmaktadır. Buna çeşitli renkler ilave edilmekte, farklı motifler üzerine işlenebilmekte ve güzel modeller ortaya konabilmektedir. Bu nedenle kasnak lif yapılışı için öncelikle;

Kullanılacak lif iplerinin renkleri belirlenmelidir.

Sonrasında kasnak üzerine seçilen renklerden bir tanesi (mavi olsun)çiviler arasında birer boşluk bırakılarak dolanmaya başlanır. Dolanacak iplerin katları değişebilmektedir.

Ardından, düz biçimde sarılan ipe, zıt olacak ve çaprazlama olacak şekilde sağa ve sola dolanmalıdır.

Mavi rengimizi artık bırakarak, şimdi diğer renklerimizden bir tanesi olan beyazı seçilmelidir. Boşluk bıraktığımız alanlara beyaz lif ipimizi önceki lifte olduğu gibi dolanmalıdır.

Bunun sonrasında düğüm işlemlerinin yapılması her yıldızın bağlanması gerekmektedir.

Düğüm işlemlerinin sonunda da, örülü iplerin kasnaktan çıkarılması gerekmektedir.

Tüm bunlar kasnak lif yapılışında uygulanan genel mantık üzerine kurulur. Her birinin aşama aşama ve sabır ile düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Kasnak lif yapımı kolay mı ?

Örgü tekniğini sevmeyenler için kasnak üzerine lif yapımı daha basit gibi durabilir. Fakat zorluk ve kolaylık kavramında, bayanlara göre seçim olanakları değişebilmektedir. Bu nedenle kasnak lif yapılışındaki doğru teknikler uygulanırsa, güzel bir lif görüntüsü alınabilmektedir. Bunun için çeşitli renkler kullanılabilmektedir.

degisik-kasnak-isi-lif-yapilisi-ornekleri en-guzel-kasnak-isi-lif-yapilisi-ornekleri farkli-kasnak-isi-lif-yapilisi-ornekleri guzel-kasnak-isi-lif-yapilisi-ornekleri harika-kasnak-isi-lif-yapilisi-ornekleri kasnak-isi-lif-yapilisi-ornekleri-facebook kasnak-isi-lif-yapilisi-ornekleri-resimli kasnak-isi-lif-yapilisi-ornekleri-tumblr kasnak-isi-lif-yapilisi-ornekleri yeni-kasnak-isi-lif-yapilisi-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain