Menu

Kanda gebelik testi sonucu ne zaman çıkar ve belli olur

Gebelik, kimi kişiler için bir kabus olarak görülse de kimi kişiler için merakla beklenen bir durumdur. Gebeliği heyecan ile bekleyen anneler genel olarak gebeliklerinden emin olmak için çeşitli yollara başvururlar. Bunlardan biri kan testidir.

Kanda gebelik testi sonucu ne zaman çıkar sorusu hem bebeği isteyen hem de bebeği istemeyen anneler için önemlidir. Bebeğin istenmemesi durumunda hamile olunduğunun farkına varıldıktan sonra bebeği aldırma gibi işlemler gün yüzüne çıkar ve bu şekilde işler gelişir. Fakat bebeği aldırmayı isteyen anne babalar yerine bebeği dünyaya getirmeyi isteyen anne babalar için de kanda gebelik testi sonucu ne zaman çıkar sorusu önemlidir. Bunun nedeni gebe olunduğu anlaşıldığı andan itibaren annenin sağlığına ve korunmasına özen gösterilmesinden kaynaklanmaktadır.

Kanda gebelik testi sonucu ne zaman çıkar sorusu bazen farklı cevaplar getirebiliyor olsa da genellikle kanda gebelik testi yapmak çok da uzun bir işlem değildir. En az bir gün içinde testin sonucu annenin eline ulaşır. Bu bağlamda kan testi çabuk sonuçlar getirir demek mümkündür.

Gebelik testi

Gebe olup olmadığını anlamak için anne adayları birçok farklı yola başvurabilirler. Hangi yöntemin denenerek test yapılacağı tamamen annenin fikrine kalmıştır. Kan testi doktorlar tarafından gerçekleştirildiği için yanlış sonuç alma imkanı yoktur. Bu bağlamda kan testine güvenilir denebilir.

Fakat farklı gebelik testi seçenekleri de vardır. Bunlardan biri idrar testidir. İdrar testini evde herkes yapabilir. Eczaneden alınan bir aletin üzerine damlatılan birkaç damla idrar sonucu kişinin hamile olup olmadığı kolaylıkla öğrenilebilir fakat bu işlem yüzde yüz kesin sonuç verir diyemeyiz. Bunun nedenleri;

İdrar testini bir uzman yerine bir aletin yapıyor olması

Test sonucuna bakan kişilerin sonucu yanlış anlamış olması

Testi yapan aletin yanılıyor olması

İdrar değerlerinin yanlış olarak hesaplanmış olması

Gibi nedenlerle idrar testi çok da güvenilir değildir. Bu bağlamda hamileliğin bir uzman hekim tarafından kanıtlanması ve böylece ilk kontrolün gerçekleştirilmesi anne için de bebek için de en sağlıklı olanıdır.

kanda-gebelik-testi-sonucu-ne-zaman-cikar

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain