Menu

kanaviçe nasıl işlenir örnekleri ve resimli modelleri

kanaviçe nasıl işlenir resimli anlatım, kanaviçe çok zarif ve kibar bir el sanatı işlemesidir. zarif ve kibar olan diğer bütün her şey gibi biraz da zahmetli bir iştir. evinizin çeşitli yerlerini, koltuk yastıklarını veya süs yastıklarını, masa örtülerini kanaviçe desenlerle süsleyebilirsiniz. kanaviçe nasıl işlenir resimli anlatım için söyleyebileceğim sözler “sabır” ve “zaman”. ortaya güzel ve kusursuz bir desen çıkartmak istiyorsanız aceleci davranmamanızda fayda var. çünkü kanaviçe; sayılara göre desen işlemesi doğru orantılı olan bir el işidir. bir kanaviçe seti alarak işlemeye başlayabilirsiniz.

kanaviçe seti nedir ? :

  1. kanaviçe seti içinde tüm malzemeleri bulabileceğiniz bir kittir.
  1. iğne,
  1. kumaş,
  1. kasnak,
  1. model (işleme örnekleri)
  1. işleme üzerinde bulunan tüm renklere ait ipler,
  1. kanaviçe kumaşı, malzemelerini içinde bulundurur.

kanaviçe nasıl işlenir resimli anlatım, kitin içinde bulunan model, kare bir desen ile kaplı kağıtlar üzerinde basılıdır. bazı modeller kumaşlara basılmış olarak da bulunabilir fakat genelde yastık kılıfları desenleri kumaşlara basılmış olarak bulunabilir. kitin içinden çıkan kasnağın içerisine kumaşınızı yerleştirin, kullanacağınız renk ipi alın ve tüm iplik tellerini ayırın iğneye geçirin yalnız ipliğe düğüm atmayın modelde gösterilen kutucuklardan başlayarak çarpı oluşturmaya başlayın. ilkin çarpıyı oluşturmak için bir kutucuk içerisinde çaprazlama olarak ip geçirin. daha sonra yine aynı kutucuk içerisinde aynı işlemi yaparak çarpı yapımını gerçekleştirebilirsiniz. model ile adım atarsanız kanaviçe desenleriniz çok güzel olacaktır.

basit-kanavice-nasil-islenir-ornekleri en-guzel-kanavice-nasil-islenir-ornekleri farkli-kanavice-nasil-islenir-ornekleri guzel-kanavice-nasil-islenir-ornekleri kanavice-nasil-islenir-ornekleri-facebook kanavice-nasil-islenir-ornekleri-resimli kanavice-nasil-islenir-ornekleri-tumblr kanavice-nasil-islenir-ornekleri kolay-kanavice-nasil-islenir-ornekleri yeni-kanavice-nasil-islenir-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain