Menu

Kanaviçe elişi nevresim takımları modelleri

Yıllardır evlerimizde sandıkların olmazsa olmazları olan, genç kızların çeyizleriniz süsleyen kanaviçe nevresim takımları el emeği göz nuru özellikleriyle dikkat çekiyor. Çoğu bölgede yataklarda örtü amaçlı ve doğum yapan hanımlar için doğum yatağı örtüsü olarak kullanılıyor. Şu an Anadolu’nun her yerinde ev hanımlarının sandığında bulunabilecek bu nevresimler, özellikle kırsal bölgelerde yataklar için sıklıkla kullanılmaktadır.

Kanaviçe işi bir resmi şekillendirebilmek için dikişler kullanma yöntemidir. Özellikle nakış işlerinde kullanılan bu yöntem de iplikler sayılarak doğru ebat ve görünümler elde edilmeye çalışılır. Bu yöntem nevresimler üzerinde de uygulanmış renk renk tasarımlarıyla kanaviçe nevresim takımları el işi becerileriyle ortaya çıkmıştır.

El emeği göz nuru nevresimler

Bu nevresim takımları genellikle çeyizlik amaçlı kullanılır. Yani genç bir kızın çeyizinde mutlaka bulunurlar. Yıllardır kullanılmalarına rağmen önemini asla yitirmemişlerdir. Özellikle nevresim takımları günümüzde çok farklı modeller ile piyasaya sürülmektedir. Hatta çoğu mağazada kanaviçe takım diye makinelerle yapılan ürünler satılmaktadır. Kanaviçenin asıl özelliği el emeği göz nuru olmasıdır. Makine yapımı nevresimlerden bu yönüyle ayrılmaktadır.

Bazı hanımlar dantel süslemeleri nevresim takımlarında kullanarak dantelli kanaviçe nevresim takımları yapmaktadırlar. Bu takımlarda dantel ve kanaviçe iç içe kullanılırken el emeği ürünler daha da kullanışlı hale getirilmektedir.

Kanaçive ürünlerde genelde aşağıdaki tarzda figürler bulunmaktadır:

  • Farklı renk ve desenli çiçek modelleri
  • Çeşitli hayvan figürleri
  • Sadece çizgilerden yapılan desenler

degisik-kanavice-elisi-nevresim-takimlari-modelleri en-guzel-kanavice-elisi-nevresim-takimlari-modelleri farkli-kanavice-elisi-nevresim-takimlari-modelleri guzel-kanavice-elisi-nevresim-takimlari-modelleri harika-kanavice-elisi-nevresim-takimlari-modelleri kanavice-elisi-nevresim-takimlari-modelleri-facebook kanavice-elisi-nevresim-takimlari-modelleri-resimli kanavice-elisi-nevresim-takimlari-modelleri-tumblr kanavice-elisi-nevresim-takimlari-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain