Menu

Kağıttan evde basit kapı süsü yapılışı ve aşamaları

Evlerimiz en rahat hissettiğimiz ve çoğu kişinin de en çok vakit geçirdiği yerlerdir. Bu sebeple evimizi kendi tarzımızı ve el becerimizi kullanarak güzelleştirmek ve süslemek en büyük uğraşı haline gelebiliyor. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak yapılan kağıttan kapı süsü yapılışı ile evler başından itibaren güzelleşmeye başlarken, eve gelenler için de hoş bir sürpriz olabilmekte. Kağıttan kapı süsü yapılışı oldukça kolay bir işlemdir. Öncelikle istediğiniz renkte ve yapıda kağıt almanız gerekiyor. Bunun yanında dilediğiniz süsün kalıbı, makas, yapıştırıcı ve kaleme ihtiyacınız olacak. Kapı süsleri genelde çember şeklinde olur. Kalıba uygun olarak kestiğiniz ve birleştirdiğiniz renkli süse dilediğiniz süslemeyi yapıştırarak son derece hızlı bir şekilde süs yapmış olacaksınız.

Kapı süsleri hangi amaçla yapılır ?

Özellikle yeni doğan odalarında kullanılan kapı süsleri bebeğin cinsiyetini düşünülerek renk ve model belirlenebilir. Kız bebekler için pembe, turuncu, sarı ve yeşil renkleri tercih edilirken erkek bebekler için de mavi, sarı, su yeşili ve turkuaz seçilebilir. Tabi kapı süsü hazırlarken ikiz bebekleri de unutmamak gerekir. Kağıttan kapı süsü yapılışı kolay ve kolay olduğu kadar da eğlencelidir. Kağıt üzerine kullanılacak farklı malzemeler ile sadece bebekler için değil mutfak, banyo gibi evin diğer odaları için de hazırlanabilecek isimlikler evlerin sevimli ortakları kedi ve köpek kulübeleri için de hazırlanabilir.

basit-kagittan-kapi-susu-yapilisi degisik-kagittan-kapi-susu-yapilisi

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

farkli-kagittan-kapi-susu-yapilisi guzel-kagittan-kapi-susu-yapilisi kagittan-kapi-susu-yapilisi-facebook kagittan-kapi-susu-yapilisi-resimli kagittan-kapi-susu-yapilisi-tumblr kagittan-kapi-susu-yapilisi kolay-kagittan-kapi-susu-yapilisi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain