Menu

Kağıt dekupaj nasıl yapılır? Yöntemleri ve püf noktaları

Kağıt sanatları içinde kadınların dekupaj sanatını tercih etmelerinin sebebi tekniğinin ve yapılmasının kolay olması kağıt dekupaj nasıl yapılır sorusunu popüler hale getirir. Dekupajı yapmak için çok fazla yeteneğe gerek de yoktur. Bu tür kağıt dekupajlar her zaman kullanılabilecek eşyalardır ve bu nedenle özellikle tercih edilirler. Genelde ahşap üzerine yapılan bu dekupaj işleminde gerekli olan ağaçtan yapılmış bir malzeme, istediğiniz bir renk desen veya resim. Bu dekupajı yapabilmek için boya ve bunların üzerine sürülerek koruma sağlayacak sır olması gerekmektedir.

Kağıt dekupaj nasıl yapılır sorusunun cevabı ahşap malzemenin üzerine üzerinde desenler veya resimler olan kağıt yapıştırılır ve üzerine sır sürdükten sonra fırında pişirerek yapıştırdığımız kağıdı koruma altına alırız. Dekupaj yapılan alanın büyüklüğü önemlidir. Eğer bu işte yeni iseniz, küçük alanlara dekupaj yapabilirsiniz. Böylece önce kendinizi denemiş olursunuz, daha sonra da daha büyük alanlara geçebilirsiniz. El kabiliyetiniz var ise, bu işin altından rahatça kalkabilirsiniz. Öncelikle alanınızı seçmeli ve deseninizi de hazırlamalısınız.

Deseninizin seçtiğiniz alan ile uyum içinde olmasına özen gösterin. Kağıt dekupaj nasıl yapılır, bu konuda çeşitli örnekler, görseller ve anlatımlı videoları görebilirsiniz. Burada gördüğünüz desenler size feyiz verebilir. Daha orijinal parçalar ortaya çıkarabilirsiniz. Dekupaj sanatında yaratıcılığınızı kullanabilir ve kendi desenlerinizi de oluşturabilirsiniz. Sabırlık ve yavaş hareket ederseniz, pratik ve güzel sonuçlar alabilirsiniz.

basit-kagit-dekupaj-nasil-yapilir farkli-kagit-dekupaj-nasil-yapilir kagit-dekupaj-nasil-yapilir-facebook kagit-dekupaj-nasil-yapilir-kolay kagit-dekupaj-nasil-yapilir-resimli kagit-dekupaj-nasil-yapilir-tumblr kagit-dekupaj-nasil-yapilir kolay-kagit-dekupaj-nasil-yapilir

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain