Menu

İğne oyasından yapılan ve örülen havlu kenarları modelleri

Özellikle yazma kenarlarında kullanılan iğne oyası renkleri ve şıklığı ile her zaman göz doldurmaktadır. İğne oyasından havlu kenarları düz bir havluyu bambaşka bir havaya sokar ve değerini artırır. Havluda yer alan desenlere göre şekillenecek olan iğne oyası modelleri kullanılan renkler sayesinde havlu ile bütünlük sağlayacaktır.

İğne oyası ile neler yapılabilir?

Tespih süslemeleri,

Keseler,

Gözlük aksesuarları,

Aydınlatmalar için sallantı,

Yaka süsü

İğne oyası ile akla gelebilecek her şey yapılabilir. Kumaşlar üzerine işlenen iğne oyası motifleri ile resim çerçeveleri bile yapılabilir. İğne oyasından havlu kenarları yapılarak güzel ve özel hediyeler de hazırlanabilir. El emeğinin değeri en pahalı hediyeden bile büyük olacaktır. Son dönemlerde küpe ve boyunluk gibi takılarda da kullanılan iğne oyası motifleri farklı materyallerle birleştirilerek sanatsal eserlerin ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Pek çok ailenin geçimine destek olan el işleri yaptıkça gelişen bir yetenektir. Özellikle hanımlar ilgilerini çeken konularda kendilerini kolay geliştirir ve yeniliğe açık tavırları onların sosyal olarak da kendilerini ispat etmelerini sağlar. İğne oyasından havlu kenarları yaparak para kazanan, yarım elma gönül alma hediyeler dağıtan ve evini güzelleştiren bayanlar her zaman her şeyin en iyisine layıktır. İğne oyasında kullanılan motif ve renkler o an hissedilen duyguların gerçeğe dönüşmüş halidir. Bu sebeple de çok büyük değer taşıyan el işleri geçmişten geleceğe kurulan bir köprüdür.

degisik-igne-oyasindan-yapilan-havlu-kenarlari-modelleri en-guzel-igne-oyasindan-yapilan-havlu-kenarlari-modelleri farkli-igne-oyasindan-yapilan-havlu-kenarlari-modelleri

oyadantel-yap

harika-igne-oyasindan-yapilan-havlu-kenarlari-modelleri igne-oyasindan-yapilan-havlu-kenarlari-modelleri-facebook igne-oyasindan-yapilan-havlu-kenarlari-modelleri-resimli igne-oyasindan-yapilan-havlu-kenarlari-modelleri-tumblr igne-oyasindan-yapilan-havlu-kenarlari-modelleri yeni-igne-oyasindan-yapilan-havlu-kenarlari-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain