Menu

İğne oyasından örülen çok güzel bohça modelleri

Danteller gibi bayanların büyük bir emek vererek işledikleri iğne oyaları, süsleme sanatı olarak bilinmektedir. Boncuklu iğne oyası modelleri gibi boncuk kullanılmadan yapılan modeller de bulunuyor. İğne oyası işlerken tülbent kenarlarına işlenen oyalar genellikle boncuklu olmaktadır.

Oya işlemeleri gibi farklı renkte boncuklar kullanarak işlemek istediğiniz modeli boncuklarla yaratabilirsiniz. Örneğin çiçekli modellere yer vermek istediğinizde yaprakları yaparken yeşil renkli boncuklar kullanabilirsiniz. Vitrin takımları, fiskos örtüleri, yatak örtüleri, oda takımları gibi örtülerde de iğne oyası modellerine yer veriliyor. Dantel yerine boncuklu işlemeler de tasarlayarak daha hoş görünümlü işlemeler hazırlayabilirsiniz. Havlu kenarlarında da boncuklu iğne oyası örneklerine yer verebilirsiniz. Dekorasyonda önemli yere sahip el işi süslemelerinin değerini bilen hanımlar evlerinin belli köşelerinde işlemiş oldukları el sanatlarını kullanmaktadır.

Tülbent kenarlarına işlenen boncuklu iğne oyaları her yaştan bayan tarafından tercih ediliyor. Büyükannelerimiz beyaz renkli tülbentlerin kenarına boncuklu iğne oyası modellerinden kullanırken günümüzde her yaştan bayan renkli tülbentlerle de boncuklu iğne oyası modellerine yer veriyor.

degisik-igne-oyasindan-orulen-bohca-modelleri en-guzel-igne-oyasindan-orulen-bohca-modelleri farkli-igne-oyasindan-orulen-bohca-modelleri guzel-igne-oyasindan-orulen-bohca-modelleri harika-igne-oyasindan-orulen-bohca-modelleri igne-oyasindan-orulen-bohca-modelleri-facebook igne-oyasindan-orulen-bohca-modelleri-resimli igne-oyasindan-orulen-bohca-modelleri yeni-igne-oyasindan-orulen-bohca-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain