Menu

İğne oyasından el emeği bohça örnekleri

Geleneğimizde yer alan çeyizlik bohçaların gelin ile damadın ailesine sunulması, hala toplumumuzda yerini korumakta ve korumaya devam edecek gibi görünmektedir. Çeyizlik malzemeler arasında bulunan eşarplar, yatak örtüleri, havlular, oda takımları çeyiz sandığında bulunurken, birkaç parça dantel işlemeleri ve kişisel hediyeler alınarak bohça hazırlaması yapılır. Bu bohça gelin ile damadın ailesi arasında hediye olarak verilen bir çalışmadır.

Bohçalar hazır olarak alınabildiği gibi, özel olarak iğne oyasıyla da işlenebiliyor. İğne oyası dikkat gerektiren, emek isteyen bir iş olmasıyla beraber, şık görünümlü olan bir çalışmadır. Boncuklar kullanarak ya da sade olarak işleyebileceğiniz iğne oyasından bohça örneklerinin sayısı çok fazladır. Beyaz renkte olan bohçanın üzerine renkli ipler kullanarak çiçek motifleri işleyebilirsiniz. Çiçek motifli iğne oyasından bohça örneklerine çok sık rastlanır.

Bohçanın uç kenarına dantel işlemeleri yapılabildiği gibi iğne oyasıyla bohçanın kenarlarının üzerine desenler işlenmektedir. Sarı, pembe, mor, kırmızı, turuncu gibi renkler kullanılarak işlenen çiçek desenli bohça örnekleri göz alıcı tasarımlara sahip oluyor. Tek renk kullanılabildiği gibi renkli iplerle daha hoş bohça modelleri işleyebilirsiniz.

degisik-igne-oyasindan-el-emegi-bohca-ornekleri en-guzel-igne-oyasindan-el-emegi-bohca-ornekleri farkli-igne-oyasindan-el-emegi-bohca-ornekleri guzel-igne-oyasindan-el-emegi-bohca-ornekleri harika-igne-oyasindan-el-emegi-bohca-ornekleri igne-oyasindan-el-emegi-bohca-ornekleri-facebook igne-oyasindan-el-emegi-bohca-ornekleri-resimli igne-oyasindan-el-emegi-bohca-ornekleri-tumblr igne-oyasindan-el-emegi-bohca-ornekleri yepyeni-igne-oyasindan-el-emegi-bohca-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain