Menu

İğne oyası yapımı Türkçe anlatım

Oya işlemeleri pek çok hanımın hem çeyizlik, hem de ömürlük ev eşyaları içerisinde büyük bir öneme sahiptir. Bu önem dahilinde de el emeği ile üretilebilmekte olan iğne oyası yapımı da bir hayli dikkat çekici konum kazanmıştır. Nitekim, iğne oyası yapımı ilk bakışta karılık bir işleyiş izlenimi uyandırsa da; biraz üzerine düşüldüğü takdirde ortaya bir hayli dikkat çekici işlemleri de çıkartabilecek kapasiteye sahiptir. Bu kapasiteden yararlanabilmek adına da sizlerin iğne oyası yapımı aşamalarını derinlemesine incelemeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekmektedir. Ki son zamanlarda bir hayli farklı çeşitlere sahip oya modelleri de bulunmaktadır.

İğne oyası yapmanın püf noktalar

İğne oyası yapımı için öncelikli olarak malzemeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Bu malzemelerde;

  • İğne
  • İp
  • Kumaş

Olmaktadır. Daha sonra ise tekniği iyi oturtmalı ve ona göre sağlan bir başlangıç yapmalısınız. Çünkü iyi bir iğne oyası yapımında tekniğin yeri bir hayli önem arz etmektedir. Yapım aşamaları esnasında da ilk olarak iğnenize ipinizi geçirmelisiniz. Burada da ipin uzunluğu çok fazla olmamalıdır. İpin ucunu da kumaşın üzerine koyarak uzunluğunu rahatlıkla ölçmelisiniz. Bu noktadan itibaren de çıkartılan kalıplara göre rahatlıkla oyalarınızı işleyebilirsiniz. Her daim dikkat ve sabrın önem taşıdığı bu işlemeler sayesinde, kendiniz için en güzel ürünleri üretmek sizleri bir hayli memnun edecektir.

degisik-igne-oyasi-yapimi en-guzel-igne-oyasi-yapimi farkli-igne-oyasi-yapimi guzel-igne-oyasi-yapimi harika-igne-oyasi-yapimi igne-oyasi-yapimi-facebook igne-oyasi-yapimi-resimli igne-oyasi-yapimi-tumblr igne-oyasi-yapimi yeni-igne-oyasi-yapimi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain