Menu

İğne oyası kolay yapılışı resimli örnekleri

İğne oyası büyük emek isteyen el işi arasında yer alır. Tığ ile de olsa dantel işlemiş olan bayanlar kısa bir çalışmadan sonra iğne oyasının yapılışı öğrenebilirler. İğne oyasıyla yapılan işlemeler sayı olarak fazladır. İğne oyasıyla yapılan el emeği ürünleri daha zarif görünümlere sahip olmaktadır. Bu nedenle iğne oyası işlemeyi bilen hanımlar dantellerden daha fazla bu işlemelere yer verirler. İğne oyası çalışmasıyla havlu kenarları, namazlıklar, yatak örtüsü, bohça takımı, mutfak takımı gibi ev işlemeleri yapılabilir. İğne oyası eski zamanlarda en değerli hediyeler arasında yer almaktaydı. Günümüzde bu şaheser görünümlere sahip olan el işlemelerini yapmak isteyen hanımlar internet üzerinden iğne oyası yapılışını resimleriyle inceleyebiliyorlar.

Bu sayede her adımın anlatıldığı iğne oyası yapılışını öğrenebilmektedirler. İğne ve parmaklarla işlenen iğne oyası, özel motiflere sahiplik etmektedir. Her ilin kendisine has yöresel çalışmaları olan iğne oyasını öğrenerek sizler de evinizde hoş dokunuşlu süslemelere yer verebilirsiniz. İğne oyasıyla yapılabilecek diğer modeller arasında abajur kenarları, yazmalar, eşarplar bulunmaktadır. İğne, iplik ve makas yardımıyla işlediğiniz iğne oyası düğümler halinde yapılmaktadır. Dantellerden daha fazla değere sahip olması, daha fazla emek isteyen bir iş olmasıdır.

degisik-igne-oyasi-kolay-yapilisi en-guzel-igne-oyasi-kolay-yapilisi farkli-igne-oyasi-kolay-yapilisi guzel-igne-oyasi-kolay-yapilisi harika-igne-oyasi-kolay-yapilisi igne-oyasi-kolay-yapilisi-facebook igne-oyasi-kolay-yapilisi-resimli igne-oyasi-kolay-yapilisi-tumblr igne-oyasi-kolay-yapilisi yeni-igne-oyasi-kolay-yapilisi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain